Christian Pulisic piłkarzem roku w USA

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 12.12.2019 17:31 / Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 17:31

Dzisiaj zostało ogłoszone, że skrzydłowego Chelsea Christiana Pulisica wybrano na najlepszego amerykańskiego piłkarza roku 2019.

 

Pulisic w jedenastu spotkaniach dla reprezentacji USA strzelił pięć goli, zanotował trzy asysty oraz cztery razy został wybrany na piłkarza meczu. To wszystko miało miejsce w 2019, gdzie również doszedł do finału Gold Cup.

 

Świetna forma Amerykanina dla reprezentacji przełożyła się na jego występy w klubie, gdzie zdobył sześć bramek we wszystkich rozgrywkach. Christian jest pierwszym Amerykaninem od 2012 roku, któremu udało się strzelić bramkę w trzech spotkaniach z rzędu w Premier League.

 

Pulisic ostatni raz wygrał tę nagrodę w 2017 roku i miał on wtedy jedynie 19 lat. Oto co powiedział po odebraniu nagrody:

 

– To niesamowite uczucie dostać tę nagrodę po raz drugi. Ostatni rok był bardzo dobry dla reprezentacji USA i jestem po prostu zachwycony, że dostałem tę nagrodę. Dedykuję ją mojej rodzinie, przede wszystkim mojej mamie oraz tacie, którzy bardzo mi we wszystkim pomogli.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close