Howe: Aké? Nie mam kontroli nad przyszłością zawodników
Dodano: 11.12.2019 13:04 / Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:04Szkoleniowiec AFC Bournemouth z pewnością jest wielkim wielbicielem talentu Nathana Aké. Od 2017 roku stanowi o sile składu "Wisienek", jednak już w przyszłym miesiącu stoper ma szansę wrócić do Chelsea.
Media coraz częściej rozpisują się na temat ewentualnego odejścia reprezentanta Holandii do innego klubu Premier League. Głównym faworytem w tym wyścigu są "The Blues", którzy rzekomo mogą skorzystać z opcji odkupu Nathana za 40 milionów funtów. Jako jedyny rywal, jak na razie, wyłania się Manchester City, obserwujący sytuację środkowego obrońcy.
Trener Howe podkreślił w rozmowie dla angielskiej prasy, że chciałby zachować w kadrze jak największą liczbę piłkarzy, jednak nie wszystko jest zależne od niego.
– Nie chcę udzielać omijających odpowiedzi. Moim życzeniem jest pozostawienie niezmienionej kadry po zimowym okresie transferowym, jednak niektóre sprawy są poza moją kontrolą. Musimy poczekać, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja – oznajmił Howe, trener najbliższego rywala Chelsea w lidze.
– Wiele rzeczy związanych z tym, kogo mogę sprowadzić, a kogo zostawić, nie leży w moich rękach. Oczywiście będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby na kolejną część sezonu pozostawić jak najsilniejszy skład – dodaje.
Już w najbliższą sobotę Chelsea zmierzy się z Bournemouth w ramach 17. kolejki Premier League. Udział Aké nie będzie możliwy ze względu na niedawno odniesiony mięśniowy uraz uda.
- Źródło: London Evening Standard
Tosin: Jesteśmy zadowoleni z powrotu Mudryka
07.08.2026 07:44
Nicoll-Jazuli: Cieszę się, że wróciłem do Sydney
07.08.2026 07:41
Gittens: Czuję się coraz lepiej po kontuzji
06.08.2026 12:13
The Athletic: Pep Chavarría o krok od Chelsea
06.08.2026 08:38
Welbeck: Niezwykle mocno doceniam wsparcie fanów z Hong Kongu
06.08.2026 08:21
Pamiętniki z tournée: Kavuma-McQueen
06.08.2026 08:03
João Pedro i Moisés Caicedo o Dannym Welbecku
06.08.2026 07:36
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.