Kurt Zouma nawołuje do pokazania charakteru i komunikacji przed kluczowym meczem w Champions League

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 09.12.2019 19:16 / Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:16

Kurt Zouma zachęca swoich kolegów, aby ci pokazali osobowość i charakter w jutrzejszym, decydującym o awansie, meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obrońca wypowiedział się na temat meczu z Lille, który zespół The Blues musi bezwzględnie wygrać by być pewnym miejsca w czołowej 16-tce Champions League na wiosnę. Remis również może dać przepustkę do 1/8 finału, jednak będzie ona zależała od wyniku spotkania pomiędzy Valencią, a Ajaxem.

 

Jednakże, wobec faktu jedynie jednej wygranej w ostatnich pięciu meczach, Zouma podkreślił potrzebę reakcji ze strony drużyny, w którą głęboko wierzy.

 

– W każdym meczu odczuwasz inny rodzaj presji. Wiemy, że jutrzejszy mecz jest ważny i chcemy go wygrać i awansować dalej. To będzie dla nas jak finał, mecz obowiązkowy do wygrania. W poprzednich meczach nie zachowywaliśmy czystego konta, ale graliśmy dobrze. Spotkanie przeciwko nim było nieco szalone, ale wyszliśmy z niego zwycięsko i pokazaliśmy charakter. Jutro to inna historia – jeśli wygramy, przechodzimy dalej i tego właśnie chcemy.

 

Frank Lampard również nawoływał swoich graczy do demonstracji silniejszej osobowości po rozczarowującym meczu przeciwko Evertonowi w weekend.

 

– Byliśmy sfrustrowani porażką. Myślę, że to wiadomość dla nas na jutro. Musimy pokazać charakter i odpowiednią mentalność wobec weekendowej porażki. To normalne, że trener stara się nas zmotywować i już jesteśmy odpowiednio nastawieni do tego spotkania. Frank chce abyśmy byli bardziej odpowiedzialni i podejmowali więcej ryzyka. Zna jakość jaką mamy w drużynie, pełnej talentów. Musimy zagrać jak na treningu, być dobrymi, podjąć ryzyko i grać bez strachu. 

 

– Być może nasze błędy w ostatnim czasie wynikały z kłopotów w komunikacji, ale mamy bardzo dobry zespół i możemy odwrócić sytuację. Wygraliśmy niedawno siedem meczów z rzędu. Musimy być bardziej skuteczni i pozostać zespołem.

 

Zouma odniósł się także do nastroju Lamparda po ostatnim meczu:

 

– On nienawidzi przegrywać. Jest typem menadżera, który przychodzi do nas i mówi o błędach, które popełniliśmy, ale robi to w spokojny sposób. Rozumie grę, ponieważ jeszcze nie tak dawno był w nią zaangażowany, jako piłkarz i dzięki temu może dawać nam rady.

 

Zouma, zapytany o powrót do gry swojego kolegi Antonio Rudigera, powiedział:

 

– Rudiger jest dla nas ważny. Jest bardzo doświadczonym graczem i wiemy, jakie ma możliwości. Dobrze jest mieć go z powrotem, nie czuje bólu i czuje się dobrze, dlatego może nam pomóc, jak każdy z pozostałych graczy.

 

Francuz powiedział także o ćwiczeniach, jakie zespół wykonuje by poprawić komunikację i decyzyjność w defensywie:

 

– Wszyscy pracujemy razem na treningach, dlatego dobrze się znamy. W meczach musimy po prostu komunikować się wzajemnie, aby zachować więcej czystych kont. Radzimy sobie całkiem dobrze z piłką, jednak to gra bez piłki i podejmowanie decyzji w polu karnym jest tym, nad czym musimy pracować. Musimy znaleźć przyczynę utraty tylu bramek. Czy problem tkwi tylko w komunikacji czy wynika z niewłaściwego ustawienia w odpowiednim czasie. Pracujemy nad tym i jutro musimy zrobić wszystko jak należy.

 

 

 

 

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Omen
komentarzy: 102
10.12.2019 11:55

I ja to szanuje!

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close