
Hazard: Ważne zwycięstwo
Dodano: 27.08.2018 16:06 / Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 16:21Eden Hazard po meczu udzielił wywiadu dla oficjalnej telewizji Chelsea, w którym podzielił się wrażeniami ze zwycięskiego meczu przeciwko Newcastle.
Hazard przyczynił się do wygranej The Blues strzelając karnego wywalczonego przez Marcosa Alonso. Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym Belg wystąpił od pierwszej minuty.
– Gratulacje Eden, jak ważna była ta wygrana?
– Wielkie, ważne zwycięstwo. Wiem, jaką passę mieliśmy przed tym spotkaniem, to chyba pierwszy mecz, który wygrałem na tym stadionie odkąd przyszedłem do Chelsea. Wielka wygrana, myślę że chłopcy na nią zasłużyli.
– Pierwsze 90 minut w tym sezonie, jak się czujesz?
– Trochę zmęczony, ale mimo wszystko jestem szczęśliwy i zadowolony z wyniku. Kiedy wygrywasz zapominasz o zmęczeniu. Teraz mamy tydzień by odpocząć i przygotować się do następnego spotkania.
– Byłeś traktowany bardzo ostro, kilka razy zostałeś mocno kopnięty...
– To jest Premier League (śmiech). W tej lidze takie coś ma miejsce co tydzień, ale nie narzekam. Staram się wykonywać swoją pracę. Kiedy często masz piłkę przy nodze, jesteś faulowany, dlatego staram się grać jeszcze lepiej zamiast narzekać.
– Wasza dominacja w posiadaniu piłki była widoczna od początku do końca spotkania, ale jak ważna była cierpliwość w tym rozgrywaniu?
– Rozmawialiśmy o tym w przerwie. To był taki mecz, że z taką przewagą bramka mogła paść w każdym momencie. Staraliśmy się być w posiadaniu piłki, nie chcieliśmy grać zbyt agresywnie i oddawać bezsensowne strzały. Podawaliśmy futbolówkę między sobą i kiedy nadarzyła się okazja do strzelenia bramki, wykorzystaliśmy ją.
– Wasi fani, którzy jeżdżą z wami na wyjazdy, znów byli dzisiaj fantastyczni...
– Tak, zdecydowanie. Dzisiaj wygraliśmy nie tylko dla siebie, ale także dla nich. Podróżowanie za swoją drużyną nie jest łatwe. Dopingowali nas przez cały mecz i to dla nich go wygraliśmy.
– Trzy wygrane w trzech meczach – jak ważne jest to na tym etapie sezonu?
– Musimy utrzymać aktualną dyspozycję, chcemy być na szczycie tabeli na końcu sezonu. Liga się jeszcze nie skończyła, to dopiero początek, jednak jesteśmy pewni siebie, strzelamy bramki i szykujemy się do następnego meczu.
- Źródło: Chelsea FC

Raport z piątkowych meczów reprezentacji
11.10.2025 10:13
BBC: Chelsea otrzymała kilka ofert sponsoringowych, ale wciąż szuka długoterminowego partnera
10.10.2025 19:34
Raport z czwartkowych i piątkowych meczów reprezentacji
10.10.2025 19:14
Pedro Neto wyróżniony na gali Portugal Football Globes!
10.10.2025 08:48
Wypowiedzi Terry'ego i Guðjohnsena przed meczem legend!
10.10.2025 08:04
LGdS: Chelsea gotowa ponownie zawalczyć o Kenana Yıldıza
09.10.2025 19:39
The Athletic: Cole Palmer będzie pauzował do listopada
09.10.2025 19:12
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.