Gareth Southgate chwali Hudsona-Odoia

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 08.11.2019 09:55 / Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 09:55

Gareth Southgate pochwalił oddanie Hudsona-Odoia, po tym jak powołał go do kadry na mecze eliminacyjne. 19-latek liczy na trzeci występ, po tym jak znalazł się w 27-osobowej grupie na mecze z Czarnogórą i Kosowem, w ramach kwalifikacji do EURO 2020.

 

Trwa dobry okres dla skrzydłowego, od jego powrotu po kontuzji Achillesa, która wyeliminowała go z gry na pięć miesięcy. Debiut w reprezentacji zaliczył w marcu, zanim doznał urazu. W ostatnim czasie, Anglik otrzymał także powołanie do drużyny U-21, prowadzonej przez Aidya Boothroyda i potwierdził, że odzyskuje formę fizyczną, pozwalającą mu grać przez pełne 90 minut.

 

Proces jeszcze się nie skończył, jednak Southgate przyznał, że jest pod wrażeniem tego, jak szybko Hudson-Odoi wrócił do siebie po przejściu operacji lewej nogi w kwietniu.

 

– Byliśmy zaskoczeni jak szybko wrócił. To nagroda za jego poświęcenie, motywację oraz dla każdego w Chelsea, za sposób w jaki poradzili sobie z tą kontuzją. Nadal jest na drodze do pełnego powrotu do formy. Myślę, że w przypadku każdej długiej kontuzji, musi upłynąć trochę czasu, aby dobić do najlepszego poziomu i oczywiście, on jest młodym zawodnikiem, który wciąż się uczy i rozwija, jednak w spotkaniach, które już rozegrał, można dostrzec jego wysoki poziom. Naciska. Naciska na innych piłkarzy ze skrzydła, by zagrać w pierwszym składzie.

 

– Świetnie jest mieć go w składzie i wiem, że będzie tym podekscytowany. To jest także ważna wiadomość: czasami musimy przenieść piłkarzy do drużyny U-21, kiedy uważamy, że to słuszna droga. Callum poradził sobie z tym znakomicie. Jego podejście było fantastyczne, zagrał świetne mecze, a my otrzymaliśmy odpowiedź na jaką liczyliśmy.

Źródło: Standard UK

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close