Moses wraca po 68 dniach

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 27.10.2019 16:03 / Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 16:03

Choć raport z wypożyczeń dopiero przed nami, warto odnotować powrót do gry, po długiej nieobecności, Viktora Mosesa. Powrót o tyleż istotny, że w ostatnich słowach Frank Lampard zapewniał, że wszyscy wypożyczeni zawodnicy mogą nadal czuć się piłkarzami Chelsea i walczyć o powrót do drużyny.

Nigeryjczyk wrócił do akcji w sobotę, gdy jego Fenerbahce wygrało z Konyasporem 5:1 w ramach tureckiej Super Lig. Był to pierwszy występ skrzydłowego dla Żółtych Kanarków od czasu kontuzji mięśniowej, której nabawił się w spotkaniu inaugurującym rozgrywki przeciwko Gaziantep FK, 19 sierpnia.

Menadżer Ersun Yanal postawił na Mosesa w pierwszym składzie i pozwolił mu na rozegranie 81 minut. Zawodnik nie strzelił gola, ale miał wydatny udział w drugiej bramce dla Fenerbahce z 14 minuty, kiedy to minął dwóch obrońców na 18-tym metrze przed bramką i podał do Jorgensena, który pokonał bramkarza rywali.

Moses prawdopodobnie zagra także w spotkaniu 10 kolejki przeciwko Kayserispor, gdyż udało mu się wyjść ze spotkania z Konyasporem bez szwanku.

Fenerbahce zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z 17 punktami, dwoma więcej niż Trabzonspor, który rozegrał jedno spotkanie mniej.

Źródło: chelseanews.com