Marcos Alonso o kluczu do ostatnich sukcesów Chelsea i swojej roli w drużynie Lamparda

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 26.10.2019 15:36 / Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:36

Marcos Alonso jest jedynym piłkarzem, który rozpoczynał w podstawowym składzie każdy z ostatnich sześciu meczów, wszystkich wygranych, co czyni go najlepszym obiektem do analizy powodów imponującej serii Chelsea w ostatnim czasie. W następstwie kontuzji Emersona podczas meczu z Liverpoolem miesiąc temu, Marcos Alonso zajął miejsce na lewej stronie obrony i zanotował imponujące występy w trzech różnych rozgrywkach, jak również zaznaczył typowy dla siebie, decydujący wkład w wygraną z Newcastle, w poprzednim tygodniu. W środku dobrej passy indywidualnej i zespołowej, Hiszpan skupił się na ocenie dotychczasowego przebiegu sezonu i ocenił klucz do naszej obecnej formy.

 

– Po trudnym początku, sprawy wróciły na właściwe tory. Nie zapominamy jak ciężko musieliśmy pracować i jaki głód pokazaliśmy, aby odwrócić sytuację. Musimy utrzymać ten kierunek, cieszyć się chwilą i starać się wygrywać mecze.

 

– Wysłaliśmy kolejną wiadomość wygraną z Ajaxem: będziemy trudnym przeciwnikiem do gry. Jesteśmy w dobrym momencie i musimy pracować nadal z tym samym zapałem i etyką, które pokazywaliśmy. Wszyscy lubimy pracować z Frankiem. Kiedy ciężko pracujesz i widzisz jak zespół się rozwija, lubisz treningi, osiągasz rezultaty, to jest to bardziej satysfakcjonujące. Jesteśmy zadowoleni z nowego trenera i liczymy na więcej.

 

Podczas swojego czwartego sezonu w Chelsea, Marcos Alonso wyrasta na jednego z bardziej doświadczonych zawodników w młodej szatni. Hiszpan czuje zastrzyk młodości, który pomógł w tym sezonie nabrać witalności zespołowi.

 

– Jest mnóstwo nowych graczy, którzy mieli swoje szanse i pokazują swoją wartość. Dobrze sobie radzą. Wnieśli sporo energii do zespołu i ta mieszanka z doświadczeniem, które mają starsi gracze, daje dobry balans i wszyscy cieszymy się tym momentem.

 

– Dla wszystkich innych zawodników, którzy są tutaj od dłuższego czasu, dobrze jest mieć możliwość demonstrowania poziomu gry, który mamy. To oczywiście trudny czas, kiedy nie możesz wzmocnić zespołu i tracisz dobrych zawodników, jednak zawodnicy, których mamy pokazują odpowiednią jakość by osiągać wielkie rzeczy.

 

Pierwszy gol Alonso w tym sezonie zapewnił Chelsea zwycięstwo w meczu z Newcastle, a jego wkład w gola Michego Batshuaya w meczu z Ajaxem nie powinien być pominięty, gdy Hiszpan przepuścił w inteligentny sposób piłkę, aby ta dotarła do strefy zagrożenia. Hiszpan zdobył więcej goli (17) niż jakikolwiek inny obrońca, odkąd trafił do The Blues latem 2016 roku.

 

– To nie jest moim głównym celem, ale oczywiście to dobrze móc pomóc drużynie golami czy asystami. Czuję się dobrze, gdy mi się to uda, ale wiem, że moim głównym zadaniem jest obrona i kocham to.

 

– Aby wygrywać mecze czasami muszę dawać więcej w ataku, a czasem muszę więcej bronić, ale najważniejsze to skupić się na zdobywaniu trzech punktów w każdym meczu. Będę starał się decydować kiedy iść do przodu, a kiedy pomóc zespołowi w defensywie.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Titu
komentarzy: 183
26.10.2019 15:44

Mam nadzieję że Emerson szybko wróci bo moim zdaniem Alonso jest naszym najslabszym ogniwem.

yarexq V2
komentarzy: 1791
26.10.2019 15:54

Daj spokój Titu, na angielskim kanale Chelsea na Youtube jest takie szambo w komentarzach co nie miara.... większość tam twierdzi że Alonso powinien grać za Emersona. Właśnie dlatego nie czytam tam opinii.

Cegla
komentarzy: 56
26.10.2019 16:37

Pamiętajcie że Alonso ma liczby oraz rzuty wolne, Emerson nie asystuje nie strzela i do jest przeciętny w obronie jak i Alonso. Bez różnicy który będzie grał poziom będzie podobny

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close