Niebiescy w reprezentacjach [raport]

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 14.10.2019 22:43 / Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 22:43

Poniedziałek przyniósł kolejne występy piłkarzy Chelsea w reprezentacjach. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza Ross Barkley.

Reprezentacja Anglii udała się do Sofii na mecz z Bułgarią w ramach Eliminacji do Euro 2020. Spotkanie to było pokazem siły ognia drużyny Garetha Southgate'a, jego najjaśniejszym punktem był Ross Barkley. Pomocnik The Blues już w pierwszej połowie zanotował dwa gole i asystę. W 72 minucie spotkania na boisku pojawił się Mason Mount, który zmienił właśnie Barkleya. Były gracz Derby County niczym specjalnym się jednak nie wyróżnił.

Olivier Giroud, N'Golo Kante oraz Kurt Zouma rozpoczęli mecz Francji z Turcją na ławce rezerwowych. Druga połowa dała jednak odpowiedź na pytanie o przydatność napastnika Chelsea dla drużyny narodowej. Giroud strzelił bramkę w 76 minucie spotkania, po asyście Griezmanna. Francuz udowodnił, że jest kluczowym elementem układanki Didiera Deschampa w meczach, w których drużyna musi ciężko pracować w ataku pozycyjnym.  Ostatecznie Francuzi zremisowali na Stade De France z Turcją 1:1.