U-23: Leicester City 2:2 Chelsea FC

Autor: Piotr Różalski Dodano: 28.09.2019 23:14 / Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 23:14

W ramach rozgrywek Premier League 2, młodzieżowy zespół Chelsea zremisował na wyjeździe z ekipą Leicester City 2:2.

Pierwsza połowa nie była na rękę podopiecznych Andy'ego Myersa. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:0 dla gospodarzy, a to za zasługą George'a Hirsta. Najpierw pokonał Nicolasa Tié z bliskiej odległości, a później umieścił piłkę w siatce z rzutu karnego.

Przed drugą częścią gry szkoleniowiec The Blues zdecydował się na wprowadzenie na boisko m.in. Tino Anjorina, który w dużej mierze przyczynił się do uratowaniu jednego punktu na Holmes Park. Najpierw sam strzelił gola, by pod koniec zawodów asystować przy bramce Thierno Ballo.

Ostateczny stan rywalizacji spowodował, że Chelsea utrzymała się na pozycji lidera rozgrywek, mając dwa punkty przewagi nad Evertonem i Arsenalem. Po siedmiu meczach londyńczycy zgromadzili na swoim koncie 15 oczek.

Chelsea (4-2-3-1): Nicolas Tie; Ian Maatsen, Clinton Mola, Dynel Simeu (Jack Wakely HT), Tariq Lamptey; George McEachran, Billy Gilmour (c), Jon Russell (Tino Anjorin HT); Thierno Ballo, Henry Lawrence (George Nunn 65'); Charlie Brown.
Niewykorzystane zmiany: Karlo Ziger, Levi Colwill
Strzelcy: Anjorin 64', Ballo 90'

Leicester: Viktor Johansson, Mitchell Clark, Luke Thomas, Khanya Leshabela, Darnell Johnson, Calvin Ughelumba, George Thomas (c), Kieran Dewsbury-Hall, George Hurst (Ali Reghba 72'), Callum Wright (vontae Daley-Campbell 68'), Admiral Muskwe.
Niewykorzystane zmiany: Jakub Stolarczyk, Tyrese Shade, Josh Eppiah
Strzelcy: Hirst 4', 41'

Sędzia: David Richardson