Konferencja prasowa Franka Lamparda po meczu z Liverpoolem

Autor: Maciej Stybel Dodano: 22.09.2019 20:34 / Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 20:34

Frank Lampard odpowiedział na pytania dziennikarzy po przegranym meczu z Liverpoolem. The Blues za sprawą N'Golo Kante zdobyli bramkę kontaktową w drugiej połowie, ale nie zdołali zdobyć punktów w dzisiejszym spotkaniu na Stamford Bridge.

Czy uważasz, że w dzisiejszym meczu byliście lepszą drużyną?

Myślę, że z przebiegu całego spotkania tak. Zwłaszcza w drugiej połowie graliśmy naprawdę bardzo dobrze. W meczach z takimi drużynami Liverpool, moment nieuwagi może być bardzo kosztowny. W drugiej połowie widać było pasję i zaangażowanie, ale i tak na końcu liczą się punkty.

Co powiedziałeś do swoich zawodników po zakończeniu spotkania?

Powiedziałem im, że zagrali dobry mecz. Tammy miał swoją okazję, zdobyliśmy bramkę nieuznaną przez VAR, więc wyglądało to dobrze. Przegraliśmy, ale graliśmy dobrze. Nie było takiej sytuacji jak w meczu z Sheffield United w drugiej połowie, co jest pozytywne i budujące.

Nie odnieśliście jeszcze żadnego zwycięstwa na Stamford Bridge. Co o tym sądzisz?

To jest pewien problem. Chcemy wygrywać przed własnymi trybunami i myślę, że zwycięstwa w końcu przyjdą. Pokazaliśmy, że potrafimy rywalizować z Liverpoolem i teraz musimy dążyć do ich poziomu.

Co powiesz o dzisiejszym występie N'Golo Kante?

Nie jestem zaskoczony jego dzisiejszą grą. Muszę też wyróżnić Tomoriego, ponieważ bardzo dobrze poradził sobie dziś z Salahem. Obydwaj zawodnicy zagrali dzisiaj klasowe zawody.

Jakie są najnowsze informacje na temat urazów Emersona i Christensena?

Emerson ma podobny uraz jak wcześniej, a Andreas został uderzony w kolano. W najbliższym czasie oszacujemy, na ile poważne są te kontuzje.

Straciliście dwie bramki po stałych fragmentach gry. Co musicie zrobić, żeby poprawić się w tym aspekcie gry?

Musimy jeszcze ciężej pracować. Każdy stały fragment gry jest różny i ciężko odtworzyć wszystkie na treningach. Niektóre bronimy naprawdę dobrze, ale czasami popełniamy błędy, które musimy wyeliminować.

Christian Pulisic ponownie nie dostał dzisiaj żadnych minut na boisku. Co jest przyczyną takiej sytuacji?

Przed każdym meczem wybieram skład i postanowiłem dzisiaj dać szansę Masonowi. Pulisic na pewno otrzyma swoje szanse. Nie tylko on jest na ławce i będą takie momenty, że będziemy potrzebować tych zawodników.

Źródło: Football London