Raport z wypożyczeń: Błysk w Bergamo, promień w Metz

Autor: Dodano: 21.08.2018 20:54 / Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 21:17

Zapraszamy do kolejnego raportu z wypożyczeń Chelsea. Wciąż się rozwijamy, dlatego z biegiem czasu, będziemy się starać o coraz bardziej estetyczne i rozbudowane pakiety informacji na temat naszych piłkarzy będących na wypożyczeniach. Wczoraj nasi piłkarze grali w Hiszpanii, Włoszech i we Francji.

La Liga: Valencia 1:1 Atletico Madryt

Szlagier pierwszej kolejki ligi hiszpańskiej zakończył się bramkowym remisem. Trener Valencii Marcelino Garcia Toral nie widział miejsca w pierwszym składzie dla Michy’ego Batshuyaia. Wprowadził go dopiero w 76 minucie zmieniając Carlosa Solera. W 89 minucie miał nawet okazję uderzyć spoza pola karnego, ale ten strzał został zatrzymany przez Jana Oblaka.

Statystyki:

Ocena: 6.4

Liczba strzałów (Strzały celne): 1 (1)

Posiadanie piłki: 0.7%

Kontakty z piłką: 11

Liczba podań (% celnych podań): 7 (71%), jedno z podań zostało zaliczone jako kluczowe

Wygrane pojedynki główkowe: 1

Zobacz -> Skrót meczu Valencia 1:1 Atletico Madryt

Serie A: Atalanta 4:0 Frosinone

Z sezonem ligowym we Włoszech z przytupem przywitała się Atalanta. Drużyna ta dała lekcję futbolu beniaminkowi Frosinone wygrywając aż 4:0. Chociaż show skradł popularny na Atleti Azzurri d’Italia Argentyńczyk Papu Gomez, bo w tym meczu zanotował 2 asysty i strzelił 2 gole, to wiele ciepłych słów można też skierować w stronę naszego piłkarza wypożyczonego do drużyny z Bergamo, czyli Mario Pasalicia.

Gian Piero Gasperini wystawił Chorwata jako drugiego ofensywnego pomocnika, obok Papu Gomeza i tuż za Musą Barrowem. Zanim Mario zszedł w 81 minucie, 20 minut wcześniej zdobył bramkę na 3:0. Zaczął nie najlepiej, bo od zmarnowanej sytuacji w 10 minucie po strzale z lewej nogi spoza 16-tki.

Z prawej nogi strzał w 61 minucie wyszedł mu już zdecydowanie lepiej. Po zagraniu Alejandro Papu Gomeza, wbiegający w narożnik pola bramkowego Pasalić dostawia nogę i nie pozostawia najmniejszych szans bramkarzowi Frosinone. Kilka minut przed zejściem, Mario znowu spróbował uderzyć, ale kolejny raz piłka minęła światło bramki. Jego gra bez piłki oraz podania również mogły podobać się kibicom Atalanty.

Statystyki:

Ocena: 7.8 (3. Najwyższa ocena w meczu)

Gole: 1

Liczba strzałów (Strzały celne): 3 (1) (2. Wynik w meczu)

Ligue 2: FC Metz 3:1 AC Ajaccio

Niepokonane w drugiej lidze francuskiej FC Metz wciąż w natarciu. To jest już ich 4 z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Tym razem pokonali AC Ajaccio. Oni i RC Lens nie stracili jeszcze ani jednego punktu, ale to FC Metz dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu jest liderem w tabeli.

Przy pierwszej bramce w tym meczu, asystował Victorien Angban. W zwycięskiej drużynie z tego meczu Iworyjczyk grał 84 minuty. Przez cały ten czas, bardzo dobrze wywiązywał się z roli rozgrywającego.