Raport z wypożyczeń Chelsea: Grali w Holandii, Włoszech i Brazylii

Autor: Dodano: 20.08.2018 20:31 / Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 20:31

Otwieramy serię „raport z wypożyczeń Chelsea”, dzięki któremu postaramy się śledzić na bieżąco poczynania piłkarzy wypożyczonych przez klub ze Stamford Bridge. Na początek raport z niedzieli 19 sierpnia.

Eredivisie: S.C. Heerenveen 1:1 Vitesse

Menedżer Leonid Słutski wierzy naszej dwójce wypożyczonych do Vitesse (Eduardo i Clarke–Salter), gdyż następny już mecz grają w pierwszym składzie. Tym razem wyjazd na Abe Lenstra Stadion zakończył się remisem z miejscowym S.C. Heerenveen. Vitesse obecnie po dwóch kolejkach z 4 pkt. zajmuje trzecią pozycję, a wyprzedzają ich tylko niepokonane AZ Alkmaar i PSV Eindhoven.

Eduardo zagrał przyzwoite spotkanie. Przy bramce na 1:0, nie miał szans na obronę mierzonego strzału głową przez Michaela Vlapa. W 41 minucie zaś popisał się złapaniem strzału z rzutu wolnego z 33 metrów. W końcówce samego meczu również stanął na wysokości zadania choć ten strzał był już zdecydowanie łatwiejszy do obrony.

Jake Clarke–Salter miał dobry dzień. Blokował strzały, efektywnie niwelował ataki rywali, ale i sam potrafił dwukrotnie dojść do sytuacji strzeleckiej. Został nawet oceniony jako najlepszy piłkarz Vitesse w tym meczu.

Kontakty z piłką: 91

Liczba podań (% celnych podań): 74 (82%)

Udane dryblingi: 2

Wygranych pojedynków główkowych: 8 (Najwięcej ze wszystkich piłkarzy tego meczu)

Zobacz -> Skrót meczu SC Heerenven 1:1 Vitesse

Serie A: Torino 0:1 AS Roma

W 27 minucie za kontuzjowanego Lorenzo De Silvestri wszedł Ola Aina. Jako prawy wahadłowy starał się jak najlepiej zastąpić Włocha, ale bywało z tym różnie. To został złapany na spalonym, innym razem spudłował strzał z dystansu lewą nogą po akcji z rzutu rożnego. W obronie nie zagrał jakoś wyróżniająco. W 89 minucie Edin Dzeko dał prowadzenie przyjezdnym i Ola Aina oraz inni piłkarze Waltera Mazzarriego rozpoczęli sezon w Serie A od porażki na Olimpico Grande Torino.

Statystyki:

Ocena: 6.3

Posiadanie piłki: 2.2 %

Kontaktów z piłką: 33

Liczba podań (% podań celnych): 17 (88%)

Wygrane pojedynki główkowe: 1

Zobacz -> Skrót meczu Torino 0:1 AS Roma

Brasileirao: Botafogo 0:3 Atletico Mineiro

Goście upokorzyliby jeszcze bardziej gospodarzy na Estadio Nilton Santos, gdyby nie…Nathan. Niestety nasz piłkarz wypożyczony do Atletico Mineiro, wywalczył jeden rzut rożny i to był jeden widoczny plus w 59 minutach, jakich zagrał. Zmarnował kilka okazji, z których powinien chociaż jedną zamienić na bramkę. Po upływie niecałej godziny gry, trener Thiago Larghi ściągnął ustawionego na lewym skrzydle Brazylijczyka. Po 19 kolejkach, jego drużyna zajmuje piąte miejsce w lidze brazylijskiej ze stratą 8 pkt. do lidera Sao Paulo.