Już 13 sierpnia ukaże się książka, która opisuje rozwój angielskiej piłki na przestrzeni trzech dekad

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 08.08.2019 11:08 / Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 11:09

"Od kiepskich stadionów i brutalnych kiboli do światowego produktu klasy premium!" Już 13 sierpnia, na polskim rynku ukaże się książka, która dokładnie opisuje sposób, w jaki angielska Premier League rozwijała się i dzięki czemu możemy o niej mówić teraz jak o jednej z najlepszych lig piłkarskich na świecie.

 

Premier League to prawdziwe komercyjne imperium zbudowane w ćwierć wieku dzięki niepohamowanej ambicji, odważnym eksperymentom i wielkiemu szczęściu. Rządzą nim rosyjscy oligarchowie, arabscy szejkowie i amerykańscy biznesmeni wspierani przez armię twardych menedżerów i agentów sportowych. Za sprawą tych ludzi i niebotycznych kontraktów telewizyjnych liga zbudowała swą markę i trafia do widzów w 195 krajach świata.

 

Ale ten globalny produkt, dzięki któremu świat dowiedział się o przemysłowych miastach na angielskiej prowincji, ma też swą ciemną stronę. Dziś, gdy piłkarze kosztują setki milionów, a kluby wyceniane są na miliardy, biedni miejscowi fani wypadli z gry. Kluby tracą stopniowo tożsamość związaną z miejscem powstania, a Premier League staje się klasyczną biznesową bajką dla naszego zglobalizowanego świata.

 

Clegg i Robinson świetnie pokazują, jak angielski futbol wspiął się na światowe szczyty w niespełna trzy dekady.

 

Książka do nabycia w przedsprzedaży TUTAJ.

 

Klub. O tym jak angielska Premier League stała się najbardziej szaloną, najbogatszą i najbardziej destruktywną siłą w sporcie - Robinson Joshua, Clegg Jonathan

 

"Klub" znalazł się wśród książek nominowanych do "The Telegraph Sports Book Awards" 2019.

Źródło: własne

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close