
Klopp: Ten czynnik zadecyduje w meczu o Superpuchar Europy
Dodano: 06.08.2019 22:33 / Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 22:33Jürgen Klopp odniósł się w rozmowie dla oficjalnego portalu UEFA do zbliżającego się wielkimi krokami meczu o Superpuchar Europy. W środę 14 sierpnia Chelsea zmierzy się z Liverpoolem w Stambule.
Obie ekipy powalczą o to trofeum jako najlepsze ekipy swoich europejskich rozgrywek w minionym sezonie. The Reds okazali się lepsi od Tottenhamu w finale Ligi Mistrzów, podczas gdy The Blues gładko rozprawili się w ostatnim starciu Ligi Europy z Arsenalem.
Zdaniem niemieckiego menadżera, o tym kto zgarnie puchar w przyszłym tygodniu zadecyduje przede wszystkim dyspozycja dnia.
– Główną różnicą między finałem Ligi Mistrzów a Superpucharem Europy jest fakt, że mecz o ten drugi puchar rozgrywa się praktycznie na starcie sezonu, a także rywal z którym przyjdzie nam się zmierzyć – powiedział Klopp.
– Chelsea bardzo się zmieniła w ostatnim czasie. Eden Hazard nie jest już w tej drużynie, przybył nowy trener, Frank Lampard, który wykonał świetną robotę w Derby. Ludzie uważają nas za faworyta, ponieważ w zeszłym sezonie skończyliśmy sezon Premier League jako drudzy i wygraliśmy Champions League, ale o zwycięzcy tak naprawdę zadecyduje to, kto lepiej się przygotuje do tego meczu.
– Mam nadzieję, że to my będziemy w lepszej dyspozycji – podsumował były szkoleniowiec Borussii Dortmund.
- Źródło: UEFA





Skrót: Bayern Monachium 3:1 Chelsea FC
18.09.2025 07:59
Składy: Bayern Monachium - Chelsea FC
17.09.2025 19:48
Daily Mail: Dyrektor opuszcza Chelsea, po tym jak nie znalazł sponsora na przód koszulek
17.09.2025 16:26
James: Ostatnie sukcesy będą przydatne w Lidze Mistrzów
17.09.2025 12:10
The Athletic: Jackson tajną bronią Bayernu?
17.09.2025 08:01
Bayern Monachium - Chelsea gdzie oglądać? Transmisja TV i stream online (17.09.2025)
17.09.2025 07:12
James: Chcemy walczyć o najważniejsze trofea, w tym o Ligę Mistrzów!
16.09.2025 22:46
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.