Nie tylko Everton chce pozyskać Tomoriego
Dodano: 02.08.2019 22:11 / Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 22:11Młody obrońca Chelsea prawdopodobnie opuści klub ze Stamford Bridge w ramach wypożyczenia. Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie Fikayo Tomori będzie grać w przyszłym sezonie.
Jak podaje „Evening Standard”, Everton jest jednym z kilku klubów zainteresowanych ściągnięciem Tomoriego. Inne zespoły z Premier League jak i z Niemiec i Portugalii również są zainteresowane usługami Anglika.
Chelsea chce, aby Tomori nabrał więcej doświadczenia, po tym jak bardzo dobrze się prezentował grając dla Derby County w zeszłym sezonie, pod dowódcem Franka Lamparda.
Lampard jest wielkim fanem talentu Tomoriego. W taki sposób wypowiedział się na jego temat w kwietniu na oficjalnej stronie zespołu Derby: Aż się boję pomyśleć, jak dobrym piłkarzem może on być. Może dotrzeć na sam szczyt. Zobacz jak on celebruje gole strzelone przez jego drużynę. Biegnie do swoich kolegów i cieszy się razem z nimi, on to czuje. To właśnie chcą widzieć fani.
Kurt Zouma został wypożyczony do Evertonu w zeszłym sezonie i spisywał się tam fantastycznie i tak samo może być z Tomorim. Transfer Zoumy byłby bonusem, ponieważ on już zna ten klub, lecz Tomori mógłby wnieść dużo świeżości, aby wykazać się dla zespołu z Goodison Park.
Nie ma zbyt wielu młodych Angielskich środkowych obrońców grających w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dobry sezon w Evertonie może dać szansę Tomoriemu dostać się do składu reprezentacji Anglii. Tak będzie, jeżeli Marco Silva pobije konkurencję i uda mu się sprowadzić młodego obrońcę do Evertonu.
- Źródło: Evening Standard
The Telegraph: Piłkarze Chelsea mają dość Enzo Fernándeza!
02.04.2026 16:50
AS: Atlético Madryt marzy o pozyskaniu Marka Cucurelli
01.04.2026 12:43
Raport z wtorkowych meczów reprezentacji
01.04.2026 12:20
Głosowanie na najlepszego zawodnika marca!
30.03.2026 10:07
Raport z niedzielnych meczów reprezentacji
30.03.2026 09:36
Co dalej z przyszłością Enzo Fernándeza w Chelsea?
30.03.2026 08:47
A Bola: Geovany Quenda po 3 miesiącach w Londynie wraca do Sportingu
29.03.2026 08:34
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.