Cudicini dyrektorem technicznym ds. wypożyczonych zawodników

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 02.08.2019 16:22 / Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 16:22

Carlo Cudicini został mianowany dyrektorem technicznym ds. zawodników wypożyczonych po tym, jak Eddie Newton został członkiem sztabu Franka Lamparda.

 

Włoch wrócił do Chelsea w 2015 roku jako ambasador klubu, po tym, jak zawiesił buty na kołku. Jego kariera trwała 22 lata. W ostatnich sezonach pełnił podwójną rolę, asystując Antonio Conte, a następnie Maurizio Sarriemu w kadrze trenerskiej. Jeden z najbardziej utalentowanych i popularnych bramkarzy w historii The Blues wystąpił 216 razy w ciągu 10 lat jako gracz Chelsea w latach 1999-2009, utrzymując 101 czystych kont. Pod koniec sezonu 2002/03, w którym Chelsea po raz drugi zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów, Cudicini wygrał Złote Rękawice w Premier League. Podczas swojego pobytu w klubie, dwukrotnie zdobył medal zwycięzcy Premier League, FA Cup, Pucharu Ligi i Tarczy Wspólnoty.

 

Po powrocie w roli trenera, 45-latek blisko współpracował z Antonio Conte, wygrywając Premier League w 2017 roku i FA Cup w 2018 roku. Był także członkiem sztabu Sarriego, kiedy wznieśliśmy trofeum za wygranie Ligi Europy w Baku.

 

– Naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania w mojej karierze trenerskiej. Program wypożyczeń jest ważną częścią ścieżki rozwoju dla młodych graczy w klubie i jest to świetna okazja do pracy z następnym pokoleniem utalentowanych piłkarzy.

 

Dyrektor Chelsea, Marina Granovskaia, dodała:

 

– Cieszymy się, że Carlo zgodził się przejąć obowiązki Eddiego Newtona w tej kluczowej roli w naszym programie rozwoju. Carlo ma wieloletnie doświadczenie jako piłkarz wywiezione z Włoch, Stanów Zjednoczonych i Anglii. Jego wiedza na temat gry i bycie mentorem będzie ważnym elementem w dalszym rozwoju naszych młodych graczy.

 

Były bramkarz rezerw Chelsea, James Russel, rozpoczyna podwójną rolę, współpracują jako asystent Hilario. 31-latek grał w tym samym zespole młodzieżowym co Ryan Bertrand i Scott Sinclair. Połączy swoją rolę z trenowaniem bramkarzy w Akademii Chelsea.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close