The Telegraph: Zaha pierwszym celem Chelsea po wygaśnięciu zakazu transferowego

Autor: Piotr Różalski Dodano: 25.07.2019 23:58 / Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 23:58

Jak dowiadujemy się z angielskiego źródła, Chelsea liczy na to, że Wilfried Zaha trafi w przyszłym roku na Stamford Bridge.

Znany dziennik "The Telegraph" podał do publicznej wiadomości, że działacze The Blues poważnie rozważają złożenie oferty za skrzydłowego zaraz po tym jak zakaz transferowy dobiegnie końca. Przypomnijmy, klub z zachodniego Londynu otrzymał karę od FIFA na dwa okienka – obecne i zimowe – w związku z naruszeniem zasad przy kontraktowaniu niepełnoletnich zawodników.

Chelsea w tej chwili może tylko bezradnie rozkładać ręce i liczyć na to, że Crystal Palace zniechęci innych oferentów do sprzedaży piłkarza. Tego lata głównymi faworytami do pozyskania Zahy są Everton i Arsenal. Obie ekipy zdążyły już przedstawić swoje propozycje władzom z Selhurst Park.

The Toffees wykładają za 26-latka 60 milionów funtów, doliczając do tego swojego napastnika, Cenka Tosuna. Oferta dla samego Wilfrieda wydaje się jednak mało atrakcyjna, zważywszy na fakt, że perspektywa udziału drużyny z Liverpoolu w rozgrywkach Ligi Mistrzów jest nikła.

Arsenal powinien idealnie pasować do profilu Zahy, jednakże cena wywoławcza The Eagles wykracza poza wszelkie standardy zarządu The Gunners. Według niektórych doniesień, Crystal Palace życzy sobie za piłkarza aż 80 milionów funtów, podczas gdy finalista Ligi Europy minionego sezonu jest skory wyłożyć na zakup dwa razy mniejszą kwotę.

W związku z powyższymi komplikacjami, trzeci klub Premier League ma wielką nadzieję, że uda się dopiąć transfer w przyszłe lato. Tym bardziej, że relacje na linii Chelsea-Crystal Palace są bardzo dobre. Niewykluczone nawet, że Michy Batshuayi może zostać włączony w tą transakcję, jeśli oczekiwania "Orłów" okażą się zbyt wygórowane.

Źródło: The Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close