Alonso: Dobre przygotowanie jest ważniejsze od wyniku

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 23.07.2019 11:02 / Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 11:02

Marcos Alonso wydaje się być zawodnikiem, który o dzisiejszym rywalu Chelsea wie naprawdę dużo, ponieważ ojciec Hiszpana występował w drużynie z Barcelony.

 

Chelsea zmierzy się już za niespełna dwie godziny z FC Barcelona w ramach Rakuten Cup, a kilka chwil po zakończonym spotkaniu, The Blues wrócą do Londynu, gdzie rozpoczną przygotowania do kolejnego sparingu. Marcos Alonso ma nadzieję, że będzie mógł dzisiaj zmierzyć się z drużyną z Hiszpanii.

 

– Mecz przeciwko Barcelonie będzie fantastyczny. To będzie świetne spotkanie między dwoma klubami, które lubią ze sobą rywalizować. Możemy spodziewać się dobrego widowiska. Mój ojciec grał także w akademii Realu Madryt, ale po pewnych wydarzeniach wyjechał do Barcelony.

 

– Cała rodzina wyprowadziła się z Madrytu razem z nim, ale spowodowało to kilka kłótni. Nie, żartuję. Wszystko przebiegło bardzo dobrze i cieszyli się z jego gry w Barcelonie. Zawsze mówił mi, jak wielki to jest klub i powtarzał, że miał wielkie szczęście, że mógł grać z jednym z najlepszych piłkarzy w historii, Diego Maradoną.

 

– Ostatnia rywalizacja z Barceloną nie poszła po naszej myśli i odpadliśmy wtedy z Ligi Mistrzów. Myślę, że teraz możemy poradzić sobie lepiej. Jeśli chodzi o zbliżające się rozgrywki Ligi Mistrzów, to będzie ciężko, ale chcemy walczyć o każdy tytuł, a jeśli chcesz być najlepszy, musisz pokonać najlepsze zespoły.

 

The Blues zostali pokonani przez Kawasaki Frontale w ostatnim sparingu, ale Alonso wskazuje, że podczas przygotowań najważniejsze jest uzyskanie optymalnej sprawności, nie dobrego wyniku.

 

– Mecze sparingowe są dobrym testem, żeby zobaczyć na jakim etapie przygotowań się znajdujesz. Oczywiście, każdego dnia pracujemy bardzo ciężko, mamy dwie sesje treningowe i uczymy się nowych założeń taktycznych. Pracujemy nad każdym aspektem naszej gry i to jest najważniejsze podczas przygotowań do sezonu.

 

– Myślę, że powinno się stawiać czoła dobrym drużynom, bo to jest test. Trzeba być odpowiednio przygotowanym na początek sezonu i przez takie mecze można tego dokonać. Najważniejsze jest jednak to, aby nasza kondycja były odpowiednie na pierwszy mecz ligowy.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close