Hasselbaink: Chelsea wolno konstruowała akcje

Autor: Piotr Różalski Dodano: 11.07.2019 11:26 / Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 11:27

Były piłkarz Chelsea Jimmy Floyd Hasselbaink ujawnił swoje obawy dotyczące gry "The Blues" podczas pierwszego meczu sparingowego w Dublinie.

 

Przypomnijmy, zawodnicy Franka Lamparda zaledwie zremisowali z Bohemian FC 1:1. W obu połowach angielski trener zdecydował się na wystawienie dwóch różnych jedenastek.

 

Jimmy, który pełnił rolę eksperta podczas transmisji spotkania, powiedział, że Frank musi podjąć ostateczne decyzje względem niektórych zawodników w kwestii dalszej przyszłości w drużynie.

 

– Piłkarze zbyt często tracili piłkę. Także za długo mieli ją przy nodze. Przykładowo, dotykali ją z siedem czy osiem razy zanim wykonali jakiekolwiek zagranie. To strasznie spowalniało grę – wnioskuje Hasselbaink.

 

– To będzie dobra lekcja dla Lamparda. Zdążył już zobaczyć paru piłkarzy i niebawem będzie musiał podjąć pewne decyzje w odpowiedni dla siebie sposób. W filozofii Franka jest wpisana szybka gra piłką i dąży do tego, aby wdrożyć ten pomysł.

 

– Większość zespołów grających w ten sposób odnosi sukcesy. W tym meczu można było z łatwością dostrzec, że piłkarze zbyt często "przyduszali" piłkę. Nie mieli pomysłu, co z nią zrobić.

 

– Może faktycznie to tylko przygotowania do sezonu i taki występ mógł wynikać z niepełnej formy zawodników i wszystko przyjdzie z czasem, ale może też być tak, że niektórych taka gra przerasta.

 

– Dlatego te mecze towarzyskie są tak istotne. Frank musi ocenić, którzy piłkarze nie pasują do jego obrazka, a którzy będą grać dalej – podsumował Floyd.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close