Chelsea przyspiesza poszukiwanie nowego dyrektora technicznego

Autor: Dodano: 16.08.2018 07:39 / Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:40

Niespełna rok po rezygnacji Michaela Emenalo z posady dyrektora technicznego Chelsea, klub zamierza wkrótce zakończyć poszukiwania następcy i zastąpić Nigeryjczyka. The Blues biorą pod uwagę takich kandydatów, jak Dan Ashworth z The FA, Juliano Belletti, Michael Ballack, czy Monchi – informuje dziennik "The Telegraph".

Emenalo opuścił Stamford Bridge w listopadzie zeszłego roku, by dołączyć do AS Monaco. The Blues wciąż go nie zastąpili, a jego obowiązki przejęła Marina Granowskaja. Rosjanka była odpowiedzialna za dwa ostatnie okna transferowe od czasu rezygnacji 53-latka, przejmując jego kompetencje do czasu znalezienia następcy. 

Klub Romana Abramowicza zdecydował, że priorytetem działań powinno być zakontraktowanie nowego trenera i transfery w letnim oknie transferowym. Dopiero po rozwiązaniu tych dwóch kwestii można się skoncentrować na wybraniu nowego dyrektora sportowego.

Pomimo deklaracji Maurizio Sarriego, że nie chce brać udziału w polityce transferowej, mówi się, że trener chciałby blisko współpracować z nowo wybranym pracownikiem i może faworyzować kandydata, który mówi po włosku, jeśli będzie miał cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, czy Chelsea zatrudni kogoś o podobnej charakterystyce do Emenalo, czy zdecyduje się zmienić specyfikację posady dyrektora technicznego i dostosować ją do kogoś innego.

 

Niezależnie od roli Granowskajej w klubie, ktoś jest potrzebny, aby nadzorować i planować wszystkie wypożyczenia. Wszystko to powinno być ustalane w dialogu między akademią, pierwszym zespołem i zarządem. Kenneth Omeruo jest 31. graczem, który został wypożyczony z klubu tego lata. 

Jednym z kandydatów jest dyrektor techniczny Angielskiego Związku Piłkarskiego (Football Association) Dan Ashworth, który jest zainteresowany powrotem do piłki klubowej. Pozostałe opcje to byli piłkarze Juliano Belletti i Michael Ballack, a także Monchi, dyrektor sportowy AS Roma.

 

Chelsea spotkała się również z wieloma osobami, które wyraziły zainteresowanie objęciem posady i przeprowadzono z nimi nieformalne rozmowy. Poważniejsze debaty prawdopodobnie będą miały miejsce w nadchodzących tygodniach, kiedy stanie się jasne jak The Blues zamierzają zastąpić Michaela Emenalo i jakie obowiązki sprawował będzie jego następca. 

W międzyczasie nowego dyrektora technicznego szuka również Manchester United. Czerwone Diabły mogą być zainteresowane tymi samymi kandydatami co Chelsea, co może wpłynąć na szybkość działań The Blues w tej sprawie.

Źródło: The Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close