Redknapp: Frank nie potrzebuje moich rad
Dodano: 08.07.2019 00:27 / Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 00:28Były szkoleniowiec Tottenhamu Harry Redknapp powiedział, że nowo zatrudniony na stanowisku trenera Frank Lampard poradzi sobie z wyznaczonymi zadaniami na Stamford Bridge.
41-latek podpisał niedawno z "The Blues" trzyletni kontrakt i od paru dni przygotowuje drużynę w Dublinie do nadchodzącego sezonu. Już w najbliższą środę zostanie rozegrany pierwszy mecz towarzyski.
Wujek Lamparda uważa, że Frank, podobnie jak Pep Guardiola, moze osiągnąć sukces w trenerskiej karierze.
– Takie okazje nie przychodzą same do człowieka każdego dnia. Kiedy nadarza ci się taka, żeby prowadzić taki klub jak Chelsea, musisz chwycić szansę z obu stron – twierdzi Harry.
– Nie mam wątpliwości, że Frank jest gotowy na Chelsea. Przypomina mi się sytuacja z Guardiolą, który był świetnym piłkarzem w Barcelonie, a potem wrócił do tego klubu jako menadżer. Ten okres również był dla niego wspaniały.
– Frank również rozumie futbol i został obdarzony klasą. Każdy, kogo znam, uważa go za świetnego człowieka pracy na boisku, więc sam wie za co się zabiera. Dla młodych piłkarzy będzie to świetna okazja, aby spróbować przebić się do pierwszej jedenastki.
– Pep praktycznie z marszu wprowadził Barcelonę na właściwe tory. Wszyscy zdążyliśmy już dać się ponieść różnym geniuszom taktycznym, Lampard wie o co chodzi w tej grze, sam był znakomitym zawodnikiem. Futbol to jego życie i nie stanowi to dla niego problemu.
– Frank nie potrzebuje moich rad, to bardzo mądry chłopak. Zna piłkarski świat z każdej strony, przecież jego tata uprawiał także ten sport przez 20 lat. Wszystko wykonuje wnikliwie i z pełnym profesjonalizmem. Poruszy niebo i ziemię, żeby spróbować odnieść sukces w Chelsea.
– Być może w Chelsea rozpoczęła się nowa era, z młodymi piłkarzami w roli głównej, którzy mogą teraz udowodnić swoją wartość – podsumował Redknapp.
- Źródło: Sky Sports
Najnowsze artykuły
Styczniowy (i lutowy) raport z wypożyczeń
16.02.2026 21:46
Chelsea poznała rywala w 5. rundzie FA Cup!
16.02.2026 20:36
Za kulisami z piłkarzami: Robert Sánchez
15.02.2026 17:07
Delap: Pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i grać dobrą piłkę
15.02.2026 12:08
Analiza: FA Cup to wielka szansa dla Liama Roseniora
14.02.2026 14:49
Pedro Neto: To był zacięty i trudny mecz
14.02.2026 09:40
Skrót: Hull City AFC 0:4 Chelsea FC
14.02.2026 09:20
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.