Premier League 2: Remis w pierwszym meczu nowego sezonu

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 13.08.2018 06:50 / Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 21:30

Zespół Chelsea U-23 zremisował w pierwszym meczu Premier League 2 z Evertonem 1:1. Jedyną bramkę dla The Blues zdobył w tym spotkaniu Charly Musonda z rzutu karnego.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, obie ekipy stworzyły sobie zaledwie kilka okazji bramkowych, jednak żadna z nich nie została wykorzystana. Losy meczu odmieniły się nieco po zmianie stron.

Marc Guehi mógł strzelić w tym spotkaniu pierwszą bramkę dla Chelsea chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Piłka po jego uderzeniu głową wydawała się przekroczyć linię bramkową, jednak sędziowie nie byli co do tego przekonani, a brak goaline technology na tym poziomie rozgrywek spowodował, że bramka nie została uznana.

Minęło 15 minut drugiej części spotkania i świetnym strzałem z dystansu popisał się Harry Charsley. Dziesięć minut póżniej, Tariq Lamptey został sfaulowany w polu karnym przeciwnika, a Charly Musonda pewnie wykorzystał rzut karny.

Chelsea (3-5-2): Marcin Bułka; Fankaty Dabo (c), Joseph Colley, Marc Guehi; Tariq Lamptey, Charly Musonda, George McEachran, Luke McCormick (Billy Gilmour 64), Juan Castillo; Charlie Brown (Daishawn Redan 64), Ike Ugbo
Niewykorzystani rezerwowi: Jamie Cumming, Renedi Masampu, Tariq Uwakwe
Strzelec: Musonda (karny) 69'

Everton: Joe Hilton, Nathangelo Markelo, Brendan Galloway, Joe Williams, Tyias Browning (c), Matthew Pennington, Antony Evans (Bassala Sambou 74), Harry Charsley (Josh Bowler 86), Fraser Hornby, Nathan Broadhead, Anthony Gordon (Dennis Adeniran h/t)
Niewykorzystani rezerwowi: Mateusz Hewelt, Matthew Foulds
Strzelec: Charsley 60'

Źródło: chelseafc.com