Udany start sezonu. Chelsea wygrywa z Huddersfield 3:0

Autor: Dawid Mozol Dodano: 11.08.2018 16:48 / Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 17:17

Na inaugurację nowego sezonu Premier League, Chelsea pokonała na wyjeździe Huddersfield Town 3:0. The Blues byli lepszą drużyną i zasłużenie zwyciężyli po bramkach Kante, Jorginho oraz Pedro.

Chelsea nie najgorzej weszła w spotkanie, jednak nie miało to odzwierciedlenia w stworzonych sytuacjach pod bramką rywala. W pewnym momencie do głosu doszły Terriery, które raz po raz kontrowały londyńską drużynę i to oni sprawiali lepsze ogólne wrażenie.

Przełamanie nadeszło w 34. minucie spotkania. Po rajdzie Pedro środkiem boiska podanie otrzymał Willian, który prostym zwodem ograł przeciwnika i dośrodkował w pole karne. Tam akcję domykał N'Golo Kante, który strzałem z powietrza wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

W 44. minucie spotkania po ładnej wymianie podań, w sytuacji sam na sam w obrębie pola karnego znalazł się Marcos Alonso, jednak został sfaulowany. Sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na jedenasty metr, z którego pewnie piłkę w siatce umieścił Jorginho, zdobywając swojego pierwszego gola w barwach drużyny ze Stamford Bridge.

W drugiej połowie spotkania Chelsea nie pozwalała na zbyt wiele rywalom, spokojnie kontrolując przebieg spotkania. Huddersfield nie próbowało za wszelką cenę odrobić straty z pierwszej połowy, tylko co jakiś czas atakując bramkę The Blues,  co znacząco spowolniło tempo tego spotkania. Ten przestój postanowił przerwać w 80. minucie wprowadzony wcześniej na boisko Eden Hazard. Belg po doskonałym rajdzie wyłożył piłkę Pedro, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

Do końca spotkania nie działo się już nic ciekawego i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gości. Widać, że piłkarze Chelsea nie są jeszcze w najwyższej dyspozycji, jednak wyjazdowe zwycięstwo w pierwszej kolejce nowego sezonu, w dodatku z zachowanym czystym kontem, powinno napawać optymizmem.

Huddersfield Town – Chelsea 0:3 (Kante 34', Jorginho 44' z karnego, Pedro Rodriguez 80')

Huddersfield Town: Hamer – Jorgensen, Schindler, Kongolo – Hadergjonaj, Mooy, Hogg, Billing, Lowe (Diakhaby 71') – Pritchard (Depoitre 46'), Mounie

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Alonso – Kante, Jorginho, Barkley (Loftus-Cheek 68') – Pedro (Moses 81'), Morata, Willian (Hazard 76')