OFICJALNIE: Chelsea po rocznej przerwie wraca do Ligi Mistrzów!

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 05.05.2019 20:06 / Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 20:06

W ostatnim niedzielnym meczu 37. kolejki Premier League Arsenal zremisował u siebie z Brighton & Hove Albion 1:1. Oznacza to, że Chelsea po rocznej przerwie wraca do czołowej czwórki ligi angielskiej i w związku z tym również do Ligi Mistrzów!

Dzięki wygranej 3:0 z Watford Chelsea wskoczyła przed ostatnią kolejką przed Tottenham Hotspur, na trzecie miejsce w tabeli. Remis Arsenalu z Mewami oznacza, że Kanonierzy na jeden mecz przed końcem rozgrywek tracą do The Blues cztery punkty.

Arsenal prowadził 1:0 po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga z rzutu karnego. W drugiej połowie, również z "jedenastki", wyrównał jednak Glenn Murray, dzięki czemu bez względu na wyniki w ostatniej kolejce Chelsea jest pewna, że nie spadnie już niżej, niż na czwartą pozycję.

Czwarty z jednym punktem straty do The Blues jest obecnie Tottenham Hotspur. W ostatniej kolejce Chelsea zagra na wyjeździe z Leicester City, a Spurs u siebie z Evertonem.