Liga Młodzieżowa UEFA: Chelsea w finale rozgrywek!

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 27.04.2019 06:14 / Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 06:14

Chelsea U19 wywalczyła wczoraj awans do finału rozgrywek UEFA Youth League, pokonując w półfinale FC Barcelona.

W 20. minucie spotkania, Anssumane Fati strzelił pierwszą bramkę dla FC Barcelona, jednak do końca pierwszej połowy, drużyna Joe Edwardsa dzielnie walczyła o doprowadzenie do remisu. Sztuka ta udała się dopiero w 66. minucie spotkania, a gola wyrównującego zdobył Luke McCormick.

Radość z remisu nie trwała jednak długo, ponieważ trzy minuty później, ponownie Anssumane Fati strzelił dla Barcelony bramkę, dającą prowadzenie. Wynik 2:1 utrzymywał się aż do 85. minuty meczu, kiedy to Charlie Brown zdobył bramkę dla Chelsea, doprowadzając tym samym do serii rzutów karnych.

Finał rozgrywek odbędzie się w poniedziałek, a rywalem Chelsea będzie FC Porto, które w półfinale wyeliminowało niemieckie Hoffenheim.

Chelsea (3-4-2-1): Karlo Ziger; Joseph Colley, Marc Guehi, Ian Maatsen; Tariq Lamptey, Conor Gallagher, Billy Gilmour, Juan Castillo; Luke McCormick (c) (Tino Anjorin 72), George McEachran; Daishawn Redan (Charlie Brown 78)
Niewykorzystani rezerwowi: Nicolas Tie, George Nunn, Henry Lawrence, Marcel Lavinier, Jon Russell, Clinton Mola

Barcelona (4-3-3): Arnau Tenas; Guillem Jaime, Oscar Mingueza, Mika Medina, Juan Miranda; Antonio Jesus, Jandro Orellana, Monchu (c) (Lucas de Vega 80); Konrad De La Fuente (Peque 83), Alejandro Marques, Anssumane Fati
Niewykorzystani rezerwowi: Sergi Rosanas, Pol Tristan Jimenez, Nicolas Gonzalez, Jose Martinez Marsa, Nils Mortimer

Źródło: chelseafc.com