Hazard: Mecz z Liverpoolem jest niezwykle ważny

Autor: Bartosz Kąkolewski Dodano: 14.04.2019 15:36 / Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 15:36

Belg udzielił krótkiego wywiadu tuż przed meczem z Liverpoolem. Opowiada między innymi o tym dlaczego on i reszta zespołu Chelsea jest tak bardzo zdeterminowana, aby wywieźć z Anfield trzy punkty.

 

– Zostało nam pięć spotkań do rozegrania. Trudno jest znaleźć się w TOP4, ponieważ nie jesteśmy jedyną drużyną, która chce tam się znaleźć. Tottenham, Arsenal, Manchester United to świetne zespoły, które na koniec sezonu również chcą być w TOP4. Zostało jeszcze trochę spotkań, które nie będą łatwe, ale nasz zespół jest gotowy na wszystko. Jeśli tylko chcemy, możemy pokonać każdego. Na ten moment jesteśmy w TOP4 i chcemy, aby tak pozostało do końca sezonu.

 

– Przez ostatnie dwa lata Liverpool bardzo dobrze się prezentuje w lidze, nie tylko w tym sezonie, tak samo jest z City, oni też bardzo dobrze grają. Fantastycznie ogląda się ich zespół, mają genialnego trenera, dobrych zawodników. To będzie trudne spotkanie, nigdy nie gra się łatwo na Anfield. My jesteśmy jednak Chelsea, jesteśmy w stanie pokonać każdego. Chcemy wygrać, ponieważ chcemy zakończyć sezon w TOP4. Nie interesujemy się tym kto wygra ligę, czy to będzie City czy Liverpool, chcemy pojechać na Anfield i wygrać ten mecz.

 

– Musimy się zakwalifikować do Ligi Mistrzów, to jest proste. Chcemy grać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, a żeby tak się stało musimy być w TOP4 albo wygrać Ligę Europy. Tu nie chodzi tylko o mnie, Chelsea musi być w Lidze Mistrzów. W tym sezonie nie mieliśmy możliwości grania w tych rozgrywkach, ale dla fanów, zarządu , zawodników i sztabu szkoleniowego ważne jest, aby ten klub grał w rozgrywkach Champions League co rok. Premier League to bardzo trudna liga, nigdy nie wiadomo, ile drużyn będzie się liczyło w wyścigu o TOP4, może to być sześć, siedem drużyn, więc ciężko jest się zakwalifikować, ale jesteśmy w stanie to zrobić.

 

– Każdy rok jest inny, każdego roku jest trudno. Sądzę, że Premier League staje się coraz trudniejsza każdego roku. Cel jest jednak taki sam, aby coś wygrać i grać w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Jesteśmy Chelsea, co rok jesteśmy nastawieni na to, że jesteśmy w stanie coś wygrać. W ostatnich 10-ciu latach wygraliśmy wiele trofeów i nadal chcemy wygrywać. Wszystko zależy od naszej mentalności, jeśli chcemy coś wygrać, jesteśmy w stanie to zrobić.

Źródło: chelseafc.com
Gadżety Chelsea

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

CalvinJones
komentarzy: 5
14.04.2019 16:36

Ten mecz to bedzie ogromny test, szczególnie dla dla Sarriego, Rubena i Hudsona.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close