Chelsea wygrała z Dinamem Zagrzeb i awansowała do półfinału UEFA Youth League

Autor: Dodano: 03.04.2019 18:53 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:54

Drużyna Chelsea do lat 19 pokonała Dinamo Zagrzeb w ćwierćfinale UEFA Youth League po serii rzutów karnych. Tym samym młodzi zawodnicy The Blues awansowali do półfinału i zagrają w Nyonie o zwycięstwo w rozgrywkach.

W pierwszej połowie goście znacznie przeważali, a w końcówce wyszli na prowadzenie po golu Antonio Marina. Po ponad kwadransie drugiej odsłony spotkania ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0 i sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze. Gospodarze w drugiej połowie jednak znacznie przeważali co poskutkowało golem kontaktowym strzelonym przez Luke'a McCormicka w 77 minucie. The Blues cały czas naciskali na swoich rywali, którzy bronili korzystnego dla nich rezultatu, co nie skończyło się dla nich dobrze, ponieważ 3 minuty przed zakończeniem pojedynku, McCormick ponownie wpisał się na listę strzelców.

Wyrównujący gol kapitana The Blues był ostatnim w regulaminowym czasie gry, więc o awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się podopieczni Joe Edwardsa. Londyńczycy wygrali w serii rzutów karnych z piłkarzami z Zagrzebia 4:2 i przypieczętowali awans do półfinału UEFA Youth League.

Chelsea U19 – Dinamo Zagrzeb U19 2:2 (4:2) (McCormick 77', 87' – Marin 41', 57')

Chelsea: Ziger – Colley, Guehi, Maatsen, Lamptey – Gilmour, Gallagher, McCormick – Castillo, Redan, Brown

Źródło: chelseafc.com