Barkley: Cieszę się, że Callum dobrze rozpoczął przygodę z reprezentacją
Dodano: 26.03.2019 12:01 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 12:01Ross Barkley przyznał, że czułby się zawiedziony, gdyby uderzenie Calluma Hudson-Odoia, które przeciął, leciało w światło bramki.
Angielski pomocnik zdobył we wczorajszym spotkaniu przeciwko Czarnogórze dwie bramki, dodając do nich jedną asystę. Przy pierwszym trafieniu asystował mu Callum Hudson-Odoi, który tak naprawdę oddawał strzał na bramkę, a Barkley po prostu przeciął piłkę.
– Nie widziałem czy piłka leci w światło bramki, nie jestem tego pewien. Jeśli tak, to będę zawiedziony, ponieważ wiem, że napastnicy rozwijają się lepiej dzięki zdobywaniu bramek. Callum jest jednak bardzo zadowolony ze swojego występu i cieszę się, że miał dobry start w reprezentacji. Dla niego limitem jest tylko niebo – przyznał Barkley.
– Callum to naprawdę wspaniały chłopak. Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek i jeśli będzie nadal rozwijał się w takim tempie, będzie prawdziwym piłkarzem – dodał.
– Wczorajsze zwycięstwo było pozytywne z osobistego punktu widzenia. Graliśmy na wyjeździe a Czarnogóra to naprawdę solidny zespół. Przez pierwsze 10-15 minut grało się naprawdę ciężko, ale później odpowiednio zareagowaliśmy i osiągnęliśmy pozytywny wynik.
Ross Barkley został także zapytany o fakt, że w obecnej kadrze reprezentacji znajduje się spora ilość bardzo młodych piłkarzy.
– To zasługa selekcjonera. Pokazuje on, że nie boi się stawiać na młodzież, powołując Calluma, Jadona i Declana. Przed kolejnymi mistrzostwami Europy, a także następną rundą Ligi Narodów jest wiele pozytywów. To naprawdę dobry czas dla reprezentacji Anglii.
- Źródło: Four Four Two
BBC: Calum McFarlane znajdzie się w sztabie Xabiego Alonso
18.05.2026 16:40
OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:1 Manchester City
17.05.2026 15:50
The Telegraph: Piłkarze Chelsea podekscytowani perspektywą pracy z Xabim Alonso
17.05.2026 08:08
The Telegrapgh: Czego kibice Chelsea mogą się spodziewać po Xabim Alonso?
17.05.2026 07:58
James: Chciałem przeprosić wszystkich kibiców za naszą dyspozycję
17.05.2026 07:53
Gusto: Teraz musimy się skupić na lidze
17.05.2026 07:40
Romano: Xabi Alonso będzie nowym menedżerem Chelsea!
16.05.2026 19:30
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.