Eden Hazard wyśmiewa błąd Thibauta Courtois w meczu z Rosją

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 22.03.2019 19:23 / Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 19:23

Thibaut Courtois ma kolejny wieczór do zapomnienia. Eden Hazard ostentacyjnie wyśmiał kolegę z drużyny narodowej, po tym jak bramkarz podarował gola Rosji w meczu otwarcia eliminacji do Euro 2020 dla Belgii w czwartkowy wieczór

Czerwone Diabły otworzyły wynik spotkania po bramcę Youriego Tielemansa, do wyrównania doszło kilka minut później, gdy Thibaut Courtois kopnął piłkę prosto do Denisa Cheryszeva, który skierował ją do pustej bramki. Na szczęście dla Courtois, były kolega z drużyny Chelsea - Eden Hazard, oszczędził nieco wstydu rodakowi i w 45 minucie doprowadził do wyrównania wykorzystując rzut karny. Hazard przypieczętował zwycięstwo Belgii strzelając kolejnego gola na 3:1. Potem Hazard nie mógł się oprzeć dokuczaniu Courtois po jego błędzie, sugerując, że rosły bramkarz naoglądał się zbyt wiele jego klipów.

– Myślę, że patrzy na zbyt wiele moich filmów, stara się dryblować jak ja!

Zażartował Hazard po meczu do RTBF.

– To nie to samo, on jest nieco wyższy, dlatego sprawa staje się bardziej skomplikowana. Spędzi trochę czasu w internecie i zrobi furorę!

Obrońca Tottenhamu, Jan Vertonghen był sympatyczniejszy, mówiąc Sky Sports: – Myślę, że Thibaut czekał trochę za długo, a takie rzeczy w piłce się zdarzają. Wszyscy widzieliśmy co się stało.

Pomyłka podsumowuje nieszczęśliwy sezon Courtois, który w tym sezonie popełnił wiele błędów w Realu Madryt. Jego miejsce w wyjściowej XI jest  zagrożone po przybyciu Zinedine'a Zidane'a. Francuz natychmiast przywrócił do pierwszego składu Keylora Navasa, a błąd Belga przeciwko Rosji nie poprawił sytuacji z wyborem bramkarza w Realu.

Źródło: Metro