UYL: Chelsea eliminuje Montpellier i melduje się w ćwierćfinale!

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 13.03.2019 20:04 / Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:22

Drużyna Chelsea do lat 19 pokonała w Cobham Montpellier Hérault SC 2:1 i tym sposobem awansowała do ćwierćfinału Ligi Młodzieżowej UEFA. Gole dla The Blues strzelil Juan Castillo i Luke McCormick.

W pierwszej połowie nie padły żadne bramki, a widzowie oglądali wyrównane zawody. Francuzi bardzo długo stawiali opór, ale w 73. minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Juan Castillo. Strzał na bramkę oddał McCormick, bramkarz sparował uderzenie, ale na miejscu był reprezentant Holandii, który dobił strzał.

Sześć minut później był jednak remis. Goście wykonywali rzut wolny, piłka została dograna w pole karne i Karlo Zigera z najbliższej odległości pokonał Amir Adujew. Na odpowiedź londyńczycy nie kazali jednak czekać długo. W 81. minucie wrzutkę Conora Gallaghera wykorzystał Luke McCormick, uderzając z woleja w długi róg bramki.

Więcej goli nie padło i piłkarze Joe Edwardsa meldują się w 1/4 finału rozgrywek. Tam czeka ich mecz na własnym boisku z GNK Dinamo Zagrzeb.

Chelsea U19 – Montpellier Hérault SC U19 2:1 (Castillo 73, McCormick 81 – Adujew 77)

Chelsea: Žiger – Lamptey, Colley, Guehi, Maatsen – McEachran (Mola 88), Gallagher, Gilmour – Brown (Redan 66), McCormick (kapitan), Castillo

Źródło: Chelsea Youth, UEFA