Sarri: Nie mógłbym posadzić Kepy na ławce na resztę sezonu

Autor: Max Kossowski Dodano: 03.03.2019 18:05 / Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 18:05

Maurizio Sarri po wygranej z Fulham na Craven Cottage (2:1), spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Jak oceniasz występ zespołu?

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze przez pierwsze 60 minut spotkania. Nie zabiliśmy spotkania odpowiednio wcześniej, dlatego przez ostatnie 20 minut bardzo się męczyliśmy. Podczas siedmiu dni zagraliśmy 120 minut przeciwko City, potem 90 minut z Tottenhamem i dzisiaj były kolejne ważne dla nas derby. To było bardzo ważne spotkanie.

Wasz sezon się ożywia?

Dzisiaj mieliśmy świetną okazję, żeby odrobić straty, ponieważ mieliśmy 5 punktów straty do czołowej czwórki, a 2 mecze do rozegrania. Teraz tracimy tylko dwa punkty. Nie będzie to proste. Musimy walczyć do końca każdego spotkania. Walczymy. W ostatnich czterech meczach zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Przegraliśmy po karnych w finale Carabao Cup z City, ale w tamtym meczu graliśmy na równi z nimi w przeciwieństwie do meczu ligowego. Było to ważne dla naszej pewności siebie. Myślę, że namiastka spójności jest teraz w nas.

Jak zagrał dzisiaj Jorginho?

Jestem zadowolony z jego gry. W końcu strzelił bramkę. Moje zdanie o nim jest nadal takie samo. To świetny zawodnik i jeden z lepszych na tej pozycji w Europie. Nie jest łatwo nikomu w pierwszym sezonie w Chelsea. Mieliśmy problemy z tą pozycją, nawet próbowaliśmy na niej Kovacicia na treningach, ale wszystkie problemy są już rozwiązane.

A Kepa?

Zagrał bardzo dobrze, to była normalna decyzja. Zapłacił za swoje błędy i teraz jest już po wszystkim. Nie było innego wyjścia, ale widzę, że Kepa to mądry facet i wszystko zrozumiał.

Czy jeden mecz pauzy to było wystarczająco dla niego?

Mógłbym go zabić, ale myślę, że to wystarczająco. Rozmawiałem z nim w tygodniu i wiem, że wszystko zrozumiał. Jego treningi były bardzo dobre, tak samo interwencje dzisiaj. Znam go i wiem, że to dobry bramkarz. Zrobił błąd, ale teraz już wszystko gra. Caballero jest kluczową postacią w szatni i zarazem dobrym graczem, więc wiem, że będę musiał znaleźć również miejsce dla niego.

Czy mógłbyś odsunąć Kepę od gry do końca sezonu?

Patrząc na niego, nie. Wiem, że był to wielki błąd, ale z innym graczem mógłbym zrobić inaczej. Z nim jest inaczej, bo znam go bardzo dobrze i wiem, że to nie byłaby właściwa decyzja.

Cztery drużyny walczą o dwa miejsca w Lidze Mistrzów. Jak to skomentujesz?

Jak mówiłem wcześniej, staraliśmy się zaangażować Tottenham do tej walki. Zawsze lepiej walczy się w cztery zespoły o dwa miejsca, niż w trójkę o jedno.

Źródło: football.london