Hato: Mecze pucharowe bywają trudne więc cieszymy się z tego zwycięstwa
Dodano: 11.01.2026 08:57 / Ostatnia aktualizacja: 11.01.2026 14:00Wczoraj Chelsea pewnie pokonała Charlton Athletic w 3. rundzie Pucharu Anglii. Wynik otworzył pięknym uderzeniem Jorrel Hato. Dla młodego obrońcy było to pierwsze trafienie w barwach The Blues.
W drugiej połowie Niebiescy potwierdzili swoją dominację i ostatecznie zwyciężyli 5:1. Był to jednocześnie debiut Liama Roseniora w roli menedżera Chelsea.
– Szczerze mówiąc, byłem trochę zaskoczony, gdy piłka wpadła do bramki więc tak naprawdę za bardzo nie świętowałem tego gola – przyznał Jorrel Hato. Myślę, że to był dobre uderzenie i cieszę się, że po prostu strzeliłem gola dla naszego wspaniałego klubu. Piłka odbiła się i wylądowała tuż przede mną, ładnie siadła na stopie i szczęśliwie wpadła w górny róg bramki.
– Podobał mi się ten mecz. To był prawdziwy mecz pucharowy. Rolą, jaką pełniłem pozwalała mi na częste atakowanie i szukanie wolnego miejsca w polu karnym i w jego okolicach. Cieszę się, gdy mogę pomagać tak w obronie, jak i w ataku. To dla mnie coś nowego, ponieważ w Ajaksie byłem wyłącznie obrońcą.
– Wcześnie Enzo chciał, żebym zmieniał pozycje i włączał się do ataków, a teraz nowy menedżer oczekuje ode mnie tego samego. To nowa rola, ale chętnie się jej podejmę i naprawdę cieszę się z pierwszych dni pod okiem nowego trenera.
– Odnieśliśmy naprawdę dobre zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwy ze strzelenia pierwszego gola dla Chelsea, a szczególnie z tego, że wygraliśmy. Wiemy, że mecze pucharowe bywają trudne więc cieszymy się, że dzięki tej wygranej awansowaliśmy do kolejnej rundy.
– Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Spodziewaliśmy się, że Charlton będzie grał fizycznie, będzie grał długimi piłkami i na całym boisku trzeba będzie toczyć wiele pojedynków. Ale wiedzieliśmy, że jeśli zagramy z taką samą energią, to nasza jakość powinna przesądzić i myślę, że ostatecznie było to widać. Przed meczem trener jasno dał nam do zrozumienia, że musimy pokazać dużo woli walki. Wymagał od nas intensywności i to się opłaciło. Zwycięstwo 5:1 to dobry wynik – dodał lewy obrońca.
- Źródło: Chelsea FC
Liga Mistrzów: gdzie oglądać mecz Chelsea - PSG? Transmisja TV i online (17.03.2026)
17.03.2026 07:12
Analiza: Niezliczone problemy Chelsea
15.03.2026 19:47
Chalobah: Musimy się podnieść, ponieważ czekają nas kolejne wielkie wyzwania
15.03.2026 08:12
Skrót: Chelsea FC 0:1 Newcastle United FC
14.03.2026 20:55
Składy: Chelsea FC vs. Newcastle United FC
14.03.2026 17:16
BBC: Pedro Neto ukarany grzywną i zawieszeniem na jeden mecz
14.03.2026 09:13
Palmer: Czuję, że wyszedłem na prostą
14.03.2026 08:50
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.