Telegraph: Cahill czuje się traktowany przez Sarriego jak powietrze

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 15.02.2019 20:17 / Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 20:17

Pozycja Gary'ego Cahilla w hierarchii drużyny wcale się nie poprawia, a wręcz przeciwnie. Jak dowiedział się "The Telegraph", Gary Cahill jest niezadowolony nie tylko z braku gry, ale też z tego, jak w codziennych relacjach traktuje go trener Maurizio Sarri.

 

33-letni Anglik nie rozegrał żadnego meczu dla Chelsea od listopada. Najczęściej jednak znajdował się w kadrach meczowych i czasami zasiadał na ławce. Przy okazji meczu wyjazdowego z Malmö FF Maurizio Sarri postanowił jednak w ogóle nie zabierać kapitana The Blues do Szwecji, co bardzo zaskoczyło zawodnika.

 

Włoski szkoleniowiec praktycznie wcale nie rozmawia z Cahillem, podobnie zresztą jak z grupą zawodników, którzy grają mało, albo wcale. Pracownicy centrum treningowego w Cobham są zdziwieni tym, jak Sarri traktuje jednego z najbardziej doświadczonych piłkarzy Chelsea.

 

Obrońca miał odejść w styczniu z klubu, ale nie wpłynęły za niego zadowalające oferty. Najkonkretniejszą przedstawiło Fulham, ale ani zarząd klubu ani sam zawodnik nie byli nią w pełni usatysfakcjonowani. Po ostatniej serii niezadowalających wyników 33-latek liczył na szansę przebicia się w górę hierarchii zespołu.

 

Jak przyznaje sam Sarri, w szatni Chelsea brakuje motywacji i występują problemy szkoleniowe. Włoch mimo tego nie zdecydował się zwrócić po radę do zawodnika, który zna tę drużynę najlepiej i widział już podobne sytuacje za kadencji André Villas-Boasa, Roberto Di Matteo, José Mourinho, czy Antonio Conte. Jak przyznał w rozmowie z "The Telegraph" jeden z byłych zawodników The Blues, Cahill czuje się traktowany jak powietrze.

 

Wielu uważa, że w szatni londyńczyków brakuje liderów. Poprzednicy Sarriego budowali swój sukces na autorytecie piłkarzy z doświadczeniem i renomą w klubie. Mourinho specjalnie sprowadził z powrotem do klubu Didiera Drogbę, a Antonio Conte mimo że nie dawał Johnowi Terry'emu wielu szans gry, to blisko współpracował z nim prowadząc drużynę.

 

Niepowołanie Cahilla na spotkanie z Malmö może oznaczać odsunięcie go od pierwszej drużyny. Sam zawodnik po takiej decyzji trenera nie może być pewny miejsca w kadrze meczowej w najbliższych tygodniach.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close