
Madueke: Wiemy, że Chelsea to klub zwycięzców
Dodano: 02.06.2025 16:36 / Ostatnia aktualizacja: 02.06.2025 16:36Bez wątpienia patrząc na to, że Maresca zdobył w swoim pierwszym sezonie europejskie trofeum, a do tego wywalczył kwalifikację do Ligi Mistrzów, trzeba przyznać że był to udany w jego wykonaniu sezon.
Z tą opinią zgadza się Noni Madueke, który jest zachwycony jak pozytywny okres ma za sobą Chelsea.
Anglik rozegrał pełne 90 minut w wygranym 4:1 finale Ligi Konferencji. W jego odczuciu zdobycie trofeum jest wielkim wydarzeniem dla tak młodej kadry.
Skrzydłowy wychowany w Londynie zdaje sobie sprawę, że mentalność Chelsea jest zbudowana na prostej, aczkolwiek równie wymagającej kwestii - wygrywaniu trofeów:
— Ten sezon jest dla nas bez wątpienia ogromnym sukcesem. Te wyniki cieszą tym bardziej mając na uwadze to co się działo w klubie w ostatnich latach.
— Wiedzieliśmy, że Chelsea to klub który wygrywa trofea, stąd nie mieliśmy przed finałem niczego innego w głowie i po prostu to zrobiliśmy. Dla wielu chłopaków jest to pierwsze trofeum w karierze i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że udało nam się to osiągnąć.
— Dojrzeliśmy jako zespół. Zrobiliśmy w tej kwestii sporo kroków w przód. Wystarczy zobaczyć jak sobie poradziliśmy z meczem z Nottingham Forest, gdzie stanęliśmy naprzeciwko bardzo wymagającego rywala i zagraliśmy na bardzo wymagającym stadionie. Przed ponadto udało nam się wygrać przeciwko Liverpoolowi, czy Manchesterowi United.
— A do tego udało nam się wygrać trofeum. W pierwszej połowie finału Ligi Konferencji mieliśmy trudności, ale w drugiej części wykazaliśmy się pełnym poświęceniem. Cały zespół trzyma się razem i jestem z nas wszystkich bardzo dumny.
Zdjęcie Madueke z pucharem Ligi Konferencji, zdjęcie Chelsea FC
Madueke oddał także należyty szacunek trenerowi, Enzo Maresce, który w pierwszym sezonie w Chelsea zdobył trofeum - tak samo jak wcześniej z Leicester.
Noni podkreślił jak jakiekolwiek słowa krytyki się od nich odbijały i działały wręcz jak motywator do działania:
— Krytyka stanowi część tej gry. W zasadzie za bardzo się nią nie przejmuje. Wręcz mnie to nakręca do działania, za co dziękuję!
— Nasz trener jest niesamowity. Wygrał w tamtym sezonie puchar z Leicester, a teraz zrobił to samo z Chelsea. Do tego zakwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów. To był dobry sezon.
- Źródło: Chelsea FC
Najnowsze atykuły

Jadon Sancho odchodzi z Chelsea! "Czułem się tu jak w domu"
04.06.2025 08:57
Chalobah: Powołanie do reprezentacji było moim celem od kilku lat
03.06.2025 19:37
The Athletic: Sancho nie zostanie wykupiony przez Chelsea
03.06.2025 11:54
Letnie okno transferowe – wszystko, co powinniśmy wiedzieć
02.06.2025 19:55
The Guardian: Latem Chelsea będzie chciała sprzedać kilku piłkarzy
02.06.2025 17:49
The Guardian: Jamie Gittens może trafić do Chelsea. Rozmowy już trwają
02.06.2025 17:24
Madueke: Wiemy, że Chelsea to klub zwycięzców
02.06.2025 16:36
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.