Fot. Chelsea FC

Madueke: Moim zdaniem zwycięzca mógł być tylko jeden

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 29.05.2025 18:40 / Ostatnia aktualizacja: 29.05.2025 18:40

W środowym finale Ligi Konferencji Chelsea pokonała Real Betis 4:1. The Blues długo przegrywali, ale w drugiej połowy odrobili straty z nawiązką. Bardzo dobry występ zaliczył Cole Palmer, który w odstępie kilku minut zaliczył dwie efektowne asysty.

Noni Madueke przyznał, że Cole Palmer jest wyjątkowym piłkarzem, co udowodnił imponującym występem w finale Ligi Konferencji.

– On jest jedyny, taki prawdziwy – przyznał Noni Madueke. Kiedy go potrzebujemy, możemy na niego liczyć. Tak jak wielu z nas, miał spokojną pierwszą połowę, ale sposób w jaki ożył... Jestem nieopisanie szczęśliwy z jego występu, a także jestem z niego bardzo dumny.

Noni Madueke przyznał, że zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć wynik może sugerować coś innego.

– Myślę, że "intensywność" jest tutaj kluczowym słowem. Rozpoczęliśmy trochę zbyt wolno, co już zdarzało nam się w pierwszych połowach w tym sezonie, szczególnie w meczach Premier League. Jednak sposób, w jaki później zareagowaliśmy sprawił, że zwycięzca mógł być tylko jeden, przynajmniej w moich oczach. Daliśmy z siebie wszystko. Jestem naprawdę dumny z chłopaków i z tego, co osiągnęliśmy w tym sezonie i w tych rozgrywkach.

Chelsea jest teraz jedynym klubem, który wygrał Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Ligę Konferencji i Superpuchar Europy.

– To był finał europejskich rozgrywek, a wszyscy wiedzą, jak Chelsea radzi sobie w finałach więc nie mogliśmy być tymi, którzy wyjdą na boisko, ale nie wykonają swojej roboty. Mamy awans do Ligi Mistrzów, wygraliśmy trofeum. Możesz wygrać tylko to, co przed tobą więc sądzę, że był to dla nas świetny sezon – ocenił skrzydłowy.


Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close