Premier League 2: Zła passa przerwana, Chelsea ogrywa Derby

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 04.02.2019 22:32 / Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 22:46

Drużyna Chelsea do lat 23 zakończyła serię trzech porażek w Premier League 2 i pokonała na wyjeździe uplasowane wyżej w tabeli Derby County 1:0.

Jedyną bramkę dla The Blues strzelił Conor Gallagher tuż przed przerwą, w 44. minucie. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie i londyńczycy wywieźli z Derbyshire trzy punkty.

Zwycięstwo dało drużynie Joe Edwardsa awans na 5. pozycję Pierwszej Dywizji Premier League 2. Strata do czwartego Derby County wynosi dwa punkty, a do liderującego Evertonu siedem.

Następny mecz Chelsea rozegra 15 lutego ze Swansea City na własnym boisku. Marcin Bułka nie znalazł się w kadrze meczowej.

Derby County 0:1 Chelsea (Conor Gallagher 44')

Chelsea: Cumming; Colley, Ampadu, Guehi (kapitan); Uwakwe (Mola 73'), Gallagher, McEachran, Maatsen; Castillo, Redan, Brown (Nunn 90'+)

Źródło: Chelsea Youth, Chelsea FC