Skrót: Chelsea 4:2 Brighton

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 29.09.2024 07:52 / Ostatnia aktualizacja: 29.09.2024 07:54

W sobotnie popołudnie Chelsea po interesującym meczu pokonała Brighton 4:2, a bohaterem spotkania został genialny Cole Palmer.

W 7. minucie Mewy wyszły na prowadzenie po błędzie defensywy Chelsea i Roberta Sáncheza, a na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Georginio Rutter.

Później show skradł Cole Palmer, który w odstępie 20 minut strzelił cztery gole. Pierwszy padł w 21. minucie po podaniu od Nicolasa Jacksona. Następnie Cole wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jadonie Sancho, a chwilę później skompletował hat-tricka pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Czwarty gol padł w 41. minucie po asyście Sancho. Palmer bardzo dobrze wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza.

W międzyczasie zawodnicy Brighton strzelili drugą bramkę, ponownie po błędzie Roberta Sáncheza. Wyprowadzając piłkę spod własnej bramki Hiszpan podał do Carlosa Baleby, który nie zmarnował tego prezentu i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. W drugiej połowie gole nie padły.

Chelsea 4:2 Brighton – skrót:

Źródło: HooFoot