Nkunku: Maresca powiedział, że potrzebujemy jakości w polu karnym

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.09.2024 08:09 / Ostatnia aktualizacja: 16.09.2024 08:09

W sobotnim meczu z Bournemouth Christopher Nkunku strzelił swojego pierwszego ligowego gola w tym sezonie. Trafienie francuskiego napastnika jest tym cenniejsze, że dało The Blues trzy punkty.

Nkunku wpisał się na listę strzelców zaledwie siedem minut po wejściu na boisko, a asystował mu także rezerwowy Jadon Sancho. Anglik został przy okazaji wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Był to więc bardzo udany występ rezerwowych.

– Trener powiedział mi tylko, że potrzebujemy jakości w polu karnym i zostało nam dziesięć minut więc mam po prostu czerpać radość z gry – zdradził Christopher Nkunku, co powiedział mu Enzo Maresca przed wprowadzeniem go na boisko. Dostałem dobre podanie od Jadona. Poczułem, że mam za sobą przestrzeń więc odwróciłem się, no i miałem trochę szczęścia, bo obok mnie było trzech obrońców, ale strzeliłem gola.

Christopher Nkunku nie może na razie liczyć na regularną grę od pierwszych minut. Każdy z trzech ostatnich meczów ligowych zaczynał na ławce rezerwowych. Niewykluczone jednak, że dzięki bramce w meczu z Wisienkami dostanie szansę od pierwszej minuty w sobotnim derbowym meczu z West Hamem.

– Jesteśmy dużym klubem i mamy wielkich piłkarzy. Mamy konkurencję na każdej pozycji więc musimy po prostu ciężko pracować na każdym treningu i w każdym meczu – stwierdził napastnik.