Cole Palmer nominowany do nagrody dla najlepszego zawodnika miesiąca i strzelca najładniejszego gola miesiąca!

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.09.2024 14:19 / Ostatnia aktualizacja: 05.09.2024 14:19

Cole Palmer znalazł się na ośmioosobowej liście piłkarzy nominowanych do nagrody dla najlepszego zawodnika sierpnia w Premier League. Anglik powalczy także o nagrodę dla strzelca najładniejszego gola minionego miesiąca.

W ubiegłym sezonie Cole Palmer imponował formą, ale po wakacyjnej przerwie wciąż jest znakomicie dysponowany. Anglik świetnie rozpoczął sezon 2024/25.

22-latek zagrał od pierwszej minuty w każdym z trzech meczów ligowych rozegranych przez Chelsea w sierpniu. Jego dorobek to jeden gol oraz cztery asysty.

W ostatnim meczu przed reprezentacyjną przerwą (remis 1:1 z Crystal Palace) pomocnik zaliczył asystę przy trafieniu Nicolasa Jacksona, ale to mecz z Wolverhampton Wanderers rozegrany tydzień wcześniej był popisem Anglika. Cole najpierw wpisał się na listę strzelców pięknym uderzeniem, po czym w odstępie piętnastu minut zaliczył trzy asysty. Za każdym razem strzelcem gola był Noni Madueke.

Do nagrody dla najlepszego zawodnika sierpnia w Premier League nominowani zostali także: Erling Haaland (Manchester City), Bryan Mbeumo (Brentford), Amadou Onana (Aston Villa), David Raya (Arsenal), Bukayo Saka (Arsenal), Mohamed Salah (Liverpool) i Danny Welbeck (Brighton).

Głosowanie na najlepszego zawodnika sierpnia trwa do poniedziałku 9. września. Zwycięzca zostanie ogłoszony w piątek 13. września o godzinie 12.00 czasu polskiego. Głosować można pod tym LINKIEM.

Cole Palmer został także nominowany do nagrody dla strzelca najładniejszego gola minionego miesiąca w Premier League. O wyróżnienie powalczy trafienie Anglika z meczu z Wolves. Nasz pomocnik wykazał się niesamowitą precyzją, gdy po podaniu od Nicolasa Jacksona efektownym lobem zza pola karnego pokonał José Sá.

O nagrodę dla strzelca najładniejszego gola w sierpniu w Premier League powalczą również: Mateo Kovačić (Manchester City, gol przeciwko Chelsea), Yves Bissouma (Tottenham, gol przeciwko Evertonowi), Jarrod Bowen (West Ham United, gol przeciwko Crystal Palace), Luis Díaz (Liverpool, gol przeciwko Brentford), Jean-Ricner Bellegarde (Wolverhampton Wanderers, gol przeciwko Nottingham Forest), Liam Delap (Ipswich Town, gol przeciwko Fulham), Yukinari Sugawara (Southampton, gol przeciwko Brentford).

Głosowanie na strzelca najładniejszego gola sierpnia Premier League potrwa do poniedziałku 9. września do godziny 13.00 czasu polskiego. Wyniki zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu. Głosować można pod tym LINKIEM.

Źródło: Premier League