The Telegraph: João Félix potencjalnym nowym nabytkiem Chelsea!
Dodano: 12.08.2024 12:06 / Ostatnia aktualizacja: 12.08.2024 17:51Okno transferowe Chelsea z kolejnym zwrotem akcji po tym jak transfer Samu Omorodiona upadł. W zamian Niebieskim został zaoferowany João Félix.
Telegraph ujawnia, że Félix jest chętny na powrót na Stamford Bridge, gdzie na wypożyczeniu spędził pół roku. Portugalczyk jest skłonny do dużego obniżenia pensji, aby wpasować się w strukturę płac Chelsea. Przewidywane jest, że The Blues zapłacą poniżej 40 milionów funtów, bo Atletico potrzebuje pieniędzy na transfery Gallaghera z Chelsea i Alvareza z Manchesteru City.
Transfer Félixa, który był celem Astonu Villi, stawia znak zapytania nad przyszłością Raheema Sterlinga. Juventus kontaktował się z Chelsea w sprawie angielskiego skrzydłowego. Wielkim problemem jest jego pensja sięgająca 300 tysięcy funtów tygodniowo, ale jest szansa na transfer Sterlinga w obecnym okienku.
Chelsea może być również zmuszone do sprzedaży Noniego Madueke, jeżeli Felix zostanie nowym zawodnikiem The Blues, a Sterling nie zmieni klubu. Transfer Joao nie wpływa na cel sprowadzenia nowego napastnika przed końcem okienka przez Chelsea.
Londyński klub nie planuje renegocjować kupna Omorodiona i poszukuje nowych celów transferowych. Wciąż Victor Osimhen budzi największe zainteresowanie i The Blues czekają na nowe oczekiwania pieniężne w ostatnich tygodniach okienka.
Chelsea jest pewna, że wielkość pierwszego składu będzie odpowiednia w momencie zakończenia wszystkich transferów. Klub chce mieć 23 lub 24 zawodników, a resztę sprzedać lub wypożyczyć.
João Félix strzelił cztery bramki podczas 20 meczów rozegranych w barwach Chelsea w 2023 roku, a ostatni sezon spędził w Barcelonie notując 10 trafień w 44 występach.
- Źródło: The Telegraph
Skrót: Liverpool FC 1:1 Chelsea FC
09.05.2026 15:51
Składy: Liverpool FC vs. Chelsea FC
09.05.2026 12:15
Caicedo: Jesteśmy niekonsekwentni i nie robimy tego, co trzeba
09.05.2026 11:41
Premier League. Liverpool - Chelsea gdzie oglądać? Transmisja TV i online (09.05.2026)
09.05.2026 07:02
Liverpool - Chelsea Typy – 267 zł za wytypowanie zwycięzcy meczu
08.05.2026 10:36
Sky Sports: Wesley Fofana został zaoferowany Barcelonie
07.05.2026 17:35
The Telegraph: Brak awansu do Ligi Mistrzów wpłynie na pensje piłkarzy Chelsea
06.05.2026 16:04
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Dawać Felixa, wyjebać na zbity ryj kacza dupe, Mudryka wypożyczyć, a madueke na ogony
Dawać felka to juz madeueke i mudryk pójdzie w podstawkę.
Felix to zawodnik góra na 10-12 bramek, ale na pewno lepszy od Omorodina. Nie widziałem wprawdzie Samu w żadnym pełnym meczu, ale z tych fragmentów dostępnych na YT i statystyk meczowych widzę, że to raczej drugi Broja. My też Armando wycenialiśmy na 50mln fula.
KTBFFH
Najważniejsze że z tej miernoty, Samu zrezygnowaliśmy.
Warunki fizyczne ma idealne na napastnika. Tylko wydaje mi się, że to może być za mało, żeby można było opierać na nim atak :D Może liczyli, że wypaliłby jak Palmer...
Felix to dobra opcja, u nas miał pechowe wejście.
Zawsze robił szum i może przy lepszych obecnie zawodnikach się odnajdzie.
Już wolałbym sprzedać Manekina niż Sterlinga