Skrót: Manchester City 4:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.08.2024 04:45 / Ostatnia aktualizacja: 04.08.2024 04:45

W kolejnym meczu towarzyskim w ramach USA Toru 2024 Chelsea wysoko przegrała z Manchesterem City 2:4. Kapitalną skuteczność zaprezentował Erling Haaland, autor hat-tricka.

Pierwszego gola Norwego strzelił już w 3. minucie, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Zaledwie dwie minuty później napastnik dołożył drugi trafienie. Kolejne gole padły w drugiej połowie. W odstępie dwóch minut Obywatele dwukrotnie umieścili piłkę w bramce Chelsea. W 55. minucie uczynił to bardzo dobrze spisujący się w tym meczu Oscar Bobb, a minutę później hat-tricka skompletował Haaland.

Przegrywając czterema golami, piłkarze Chelsea w końcu przeprowadzili akcję, która przyniosła gola. Noni Madueke zagrał do Raheema Sterlinga, a ten uderzeniem z woleja umieścił piłkę w bramce rywali. W 89. minucie rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Noni Madueke, który wykorzystał zagranie od Roméo Lavii.

Manchester City 4:2 Chelsea – skrót: