Skrót: Chelsea 1:4 Celtic

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.07.2024 04:45 / Ostatnia aktualizacja: 28.07.2024 04:45

W drugim meczu USA Tour 2024 Chelsea wysoko przegrała z Celtikiem 1:4. Szkoci byli wyraźnie lepsi od The Blues i pokazali bardzo dobrą skuteczność.

Celtic szybko wyszedł na prowadzenie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Matt O'Riley, a kwadrans później w jego ślady poszedł Kyogo Furuhashi. W drugiej połowie wynik przez długi czas nie zmieniał się. Szkoci szukali kolejnych trafień i w 76. minucie podwyższyli prowadzenie. Gola strzelił Luis Palma. Zaledwie trzy minuty później piłkę do bramki Chelsea skierował także Mikey Johnston. Minutę przed końcem podstawowego czasu gry The Blues zmniejszyli rozmiary porażki, gdyż rzut karny podyktowany za faul na Raheemie Sterlingu wykorzystał Christopher Nkunku.

Chelsea 1:4 Celtic – skrót: