Fot. Chelsea FC

Training Ground Guru: Zmiany w sztabie medycznym Chelsea!

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 08.07.2024 22:48 / Ostatnia aktualizacja: 08.07.2024 22:48

Chelsea zatrudniła byłego dyrektora medycznego reprezentacji RPA w rugby oraz AFC Bournemouth, Craiga Robertsa na stanowisko szefa ds. medycyny sportowej.


Roberts odszedł z Wisienek po ośmiu latach pracy w grudniu zeszłego roku. O jego pobycie w drużynie z Dorset wypowiedział się dyrektor naczelny Neil Blake:


— Jesteśmy wdzięczni za to, co udało nam się osiągnąć na boisku dzięki jego pomocy. Będzie nam brakować takiej osobowości u naszego boku.


Południowoafrykańczyk dołączył do Bournemouth w 2015 roku, po tym jak poprzednie 15 lat spędził w ojczyźnie jako główny doktor zespołu Sharks, a potem Springboks.


W Chelsea zastąpi Dimitriosa Kalogiannidisa, który pożegnał się z klubem po 14 latach. Do jego zadań będzie należeć kierownictwo nad działem fizjoterapeutów, sportowych terapeutów oraz lekarzy.


Jednakże to nie tylko Craig zawita na Cobham. Oprócz niego do sztabu medycznego dołączą: Stephen Lewis (który pracował w Fulham przez 12 lat, a w Brighton przez następne osiem), Meirion Jones zastępujący Steve'a Hughesa, Bryce Cavanagh, Nick Chadd oraz Richard Akenhead.


Za całym procesem reorganizacji działu medycznego stała para dyrektorów sportowych, Laurence Stewart oraz Paul Winstanley.

Źródło: Training Ground Guru

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Majkel905
komentarzy: 366
09.07.2024 19:19

Czekałem na tego newsa, dla mnie od tego powinny się zacząć zmiany przed nowym sezonem. To jest niepojęte ile mieliśmy kontuzji na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów.

thesabr3
komentarzy: 2144
08.07.2024 22:54

Mam nadzieję że to pomoże i w końcu będziemy mieli spokój z tymi kontuzjami.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close