Raport z reprezentacji – 1/4 finału mistrzostw Europy

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.07.2024 07:22 / Ostatnia aktualizacja: 07.07.2024 07:22

Za nami ćwierćfinały mistrzostw Europy. Sprawdźmy, jak poradzili sobie piłkarze Chelsea i kto będzie walczył o medale.

Już pierwszy ćwierćfinał dostarczył kibicom wielu emocji. Naprzeciwko siebie stanęły być może najlepiej prezentujące się dotychczas na tym turnieju drużyny – Hiszpania i Niemcy. W 51. minucie Dani Olmo wyprowadził La Roja na prowadzenie. Niemcy robili wszystko, by wrócić do gry i 89. minucie Florian Wirtz znakomitym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Dogrywka stała na bardzo wysokim poziomie, ale więcej energii zachowali Hiszpanie. W 119. minucie gola na wagę awansu do półfinału strzelił pięknym uderzeniem głową Mikel Merino. Marc Cucurella po raz kolejny zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Nasz zawodnik przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

W pierwszym sobotnim ćwierćfinale reprezentacja Anglii zmierzyła się z rewelacją turnieju – Szwajcarią. Conor Gallagher i Cole Palmer rozpoczęli to spotkanie na ławce rezerwowych. Mecz był bardzo wyrównany, a w 75. minucie Szwajcarzy zasłużenie wyszli na prowadzenie po trafieniu Breela Embolo. Chwilę później na boisku pojawił się Cole Palmer. Anglicy szybko odrobili straty, gdyż już w 80. minucie do wyrównania doprowadził Bukayo Saka. Dogrywka nie przyczyniła się do wyłonienia zwycięzcy więc konieczne były rzuty karne. W tych lepiej poradzili sobie Anglicy, którzy wykorzystali wszystkie próby, a w pierwszej kolejce nie zawiódł Cole Palmer. Szwajcarzy pomylili się raz i to Anglicy wygrali serię jedenastek 5:4 i awansowali do półfinału mistrzostw Europy.