Fot. Chelsea FC

Gallagher: Bath i Fraser wykonali świetną pracę w Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.07.2024 17:13 / Ostatnia aktualizacja: 05.07.2024 17:13

W środę Chelsea poinformowała, że z klubu odchodzą Neil Bath i Jim Fraser. Decyzja ta wywołała spore zamieszanie, gdyż ww. duet przez ostatnie lata uczynił akademię Chelsea jedną z najlepszych w kraju i Europie.


Neil Bath pracował w Chelsea od 1993 roku. Dzięki niemu akademia The Blues stała się jedną z najlepszych w Europie. Jim Fraser był jego zastępcą, a także pełnił funkcję skauta. Conor Gallagher jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wychowanków Chelsea ostatnich lat. Anglik przyznał, że decyzja o zakończeniu współpracy z Bathem i Fraserem była dla niego zaskakująca.


– Szczerze mówiąc, nie potrafię do końca opisać tego, co zrobili Neil Bath i Jim Fraser. Jeszcze się z nimi nie kontaktowałem, gdyż dopiero niedawno dowiedziałem się, że odchodzą – przyznał 24-latek.


– To, co zrobili dla akademii Chelsea jest zadziwiające. Mieliśmy najlepszą akademię przez ostatnie 15 lat. Dzięki tym dwóm facetom zdobyliśmy wiele trofeów i wychowaliśmy wielu zawodników. Muszę do nich napisać, ponieważ to, co dla mnie zrobili, jest niesamowite. Muszę im podziękować – dodał pomocnik Chelsea i reprezentacji Anglii.


Początkowo Neil Bath i Jim Fraaser zostali wyznaczeni przez amerykańskich właścicieli Chelsea do wprowadzenia w życie projektu pod nazwą Vision 2030 i byli postrzegani jako niezbędni dla działalności klubu. Nowy główny skaut Joe Shields zdecydował się jednak przejąć kontrolę nad zarządzaniem akademią wraz z Samem Jewellem.

Źródło: talkSPORT

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close