Fot. Chelsea FC

Copa América 2024 – którzy piłkarze dostali powołanie?

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.06.2024 08:16 / Ostatnia aktualizacja: 16.06.2024 13:17

Copa América 2024 rozpocznie się w najbliższy piątek. W dwóch drużynach będziemy oglądać piłkarzy Chelsea.


Wczoraj upłynął termin na zgłaszanie piłkarzy powołanych na tegoroczną edycję Copa América. W kadrze reprezentacji Argentyny znalazł się Enzo Fernández. Albicelestes będą bronić wywalczonego w 2021 r. tytułu i staną przed szansą wygrania trzeciego dużego turnieju międzynarodowego z rzędu. Wcześniej dokonała tego tylko reprezentacja Hiszpanii (w latach 2008-2012).


W organizowanym przez USA turnieju wystąpi także Moisés Caicedo. 22-latek jest kluczowym zawodnikiem reprezentacji Ekwadoru, a na swoim koncie ma już 41 występów w kadrze. W kadrze Ekwadoru znalazł się również 17-letni Kendry Páez, który podpisał już kontrakt z Chelsea i do zachodniego Londynu przeprowadzi się w przyszłym roku. Kendry jest najmłodszym uczestnikiem tegorocznego Copa América.


Mecz otwarcia będzie miał miejsce w najbliższy piątek. Argentyna zmierzy się z Kanadą, a już dzień później Ekwador zmierzy się z Wenezuelą.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close