Fot. Chelsea FC

Evening Standard: Jak wygląda hierarchia kandydatów oczami właścicieli Chelsea?

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 27.05.2024 00:21 / Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 00:21

Enzo Maresca i Roberto De Zerbi na ten moment wydają się być głównymi kandydatami na stanowisko trenera Chelsea, przy czym władze klubu ze Stamford Bridge podzielili się na dwa obozy w kwestii tej dwójki.


Większość sztabu opowiada się za zatrudnieniem Mareski, który wygrał Championship z Leicester City, jednakże współwłaściciel, Behdad Eghbali osobiście preferuje De Zerbiego. Długo równie intrygującym wyborem wydawał się być Kieran McKenna, niemniej podobnie jak w United personel drużyny z SW6 nie jest przekonany czy na pewno jest gotowy na taki przeskok jakościowy i presję.


Dodać do tego należy fakt, że Chelsea jest wciaż w trakcie przebudowy struktury po starym właścicielu, stąd też lepszym ruchem byłoby, gdyby taki selekcjoner jak McKenna rozpoczął swoją przygodę w miejscu gotowym do pracy.


Najrozsądniejszym wyborem dla hierarchii klubowej wydaje się być Maresca, który w głównej mierze powinien się skupiać tylko na trenowaniu pierwszego zespołu. Dla porównania, De Zerbi wydaje się mieć ostry i kłopotliwy temperament, co miało być jednym z głównych powodów dlaczego Brighton tak ochoczo zgodzili się na jego odejście.


Przy czym jednak nadal istnieje ogromny podziw dla tego, czego dokonał w klubie z południowego wybrzeża w zeszłym sezonie, mając na uwadze ewolucje w stylu gry Mew. Mając na uwadze potencjalną przyszłość taktyczną składu, wydaje się to być głównym aspektem, przez który klub wciąż uważa go za rozsądnego kandydata.


Wśród przecieków przewijał się także Thomas Frank, ale na ten moment został daleko w tyle za wspomnianymi kandydatami. 

Źródło: Evening Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

FanTheBlues
komentarzy: 3187
27.05.2024 13:26

Wciąż mam nadzieje że zatrudnią naprawdę konkretnego trenera.A nie te śmieszne nazwiska które wymieniają.

Picior
komentarzy: 943
27.05.2024 01:20

Fabrizio ani Ornstein nic nie wspominali o de zerbim w najnowszych postach, ten cały Maresca nie wydaje się być nawet złym wyborem, ale jeśli obok niego do wyboru jest Zerbi to zdecydowanie jako kibic stawiałbym na byłego trenera Brighton większe doświadczenie i zdecydowanie bardziej porywający styl grania w piłkę

Maki321
komentarzy: 362
27.05.2024 01:57

Ale Ben Jacobs pisze a to legitne źródło

thesabr3
komentarzy: 2122
27.05.2024 07:54

Za styl punktów w PL nie dają

Picior
komentarzy: 943
27.05.2024 13:12

Nie, nie jest to legitne info skoro to Ben Jacobs

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close