Skrót: Brighton 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.05.2024 06:39 / Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 06:39

Mimo nerwowej końcówki, w środowy wieczór Chelsea pokonała Brighton 2:1 w zaległym meczu 34. kolejki Premier League.

The Blues objęli prowadzenie w 34. minucie po golu niezawodnego Cole'a Palmera. W dalszej części spotkania podopieczni Mauricio Pochettino kontrolowali przebieg gry i w 64. minucie podwyższyli prowadzenie. Malo Gusto wyłożył piłkę Christopherowi Nkunku, a ten bez trudu skierował ją do bramki.

W końcówce spotkania czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie dostał Reece James. Grające w przewadze Mewy usiłowały odrobić straty, ale zdołały strzelić jedynie bramkę honorową. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Danny Welbeck.

Brighton 1:2 Chelsea – skrót: