Skrót: Nottingham Forest 2:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.05.2024 21:25 / Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 08:03

W sobotni wieczór piłkarze Chelsea dostarczyli swoim kibicom mnóstwo emocji. The Blues po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali Nottingham Forest 3:2, dzięki czemu przybliżyli się do awansu do europejskich pucharów.

Podopieczni Mauricio Pochettino szybko objęli prowadzenie, bo już w 8. minucie. Cole Palmer fantastycznie zagrał do wbiegającego w pole karne Mychajła Mudryka, a ten ograł obrońcę i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza. Niespełna 10 minut później gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Morgana Gibbsa-White'a, Djordje Petrovicia uderzeniem głową pokonał Willy Boly.

Na początku drugiej połowy gracze Nottinghamu przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się wychowanek Chelsea Callum Hudson-Odoi.

The Blues nie dali jednak za wygraną i zdołali odwrócić losy spotkania. Znakomicie swoje zadanie wykonali rezerwowi. W 80. minucie do wyrównania po indywidualnej akcji doprowadził Raheem Sterling, zaś zaledwie dwie minuty później zwycięskiego gola strzelił Nicolas Jackson, który wykorzystał idealne dośrodkowanie wracającego po kontuzji Reece'a Jamesa.

Nottingham Forest 2:3 Chelsea – skrót: