Fot. Chelsea FC

OFICJALNIE: Po sezonie Thiago Silva odejdzie z Chelsea

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 29.04.2024 12:42 / Ostatnia aktualizacja: 29.04.2024 17:17

Po czterech latach spędzonych w klubie, Thiago Silva wraz zakończeniem sezonu 2023/24 opuści Chelsea. Od momentu dołączenia do zespołu, na zasadzie wolnego transferu, w sierpniu 2020 roku Brazylijczyk zaliczył 151 występów dla The Blues, wygrał Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata oraz Superpuchar UEFA. Na koniec tej pięknej historii, 39-latek przekazał wiadomość do fanów o następującej treści:


— Chelsea wiele dla mnie znaczy, tak samo dla mojej rodziny. Miałem tutaj grać przez rok, a ostatnie zakończyło się na czterech latach.


— Moi synowie grają w akademii, dlatego bycie częścią rodziny Chelsea jest czymś dla mnie wyjątkowym. Mam nadzieję, że będą w stanie kontynuować tutaj swoją dalszą karierę- w wspaniałym klubie, w którym wielu zawodników marzy by kiedyś zagrać.


— Myślę, że przez te 4 lata we wszystkim co robiłem dawałem z siebie wszystko. Niestety, wszystko ma swój początek, kontynuację, ale też koniec. Jednakże nie jest to pożęgnanie na zawsze. Sądzę, że po moim odejściu drzwi będą dalej otwarte na mój powrót w niedalekiej przyszłości, zapewne w innej roli.


— Ale uczucie jakim darzę tej klub... jest nie do opisania. Na koniec mogę tylko podziękować.


— Kiedy dołączyłem do klubu była wóczas pandemia i nie było kibiców na stadionie. Ale ich wsparcie przez social media było dla mnie czymś wyjątkowym, a kiedy wrócili na trybuny, tym samy kiedy życie wracało do normalności, odczuwałem masę respektu i sympatii wobec mojej kariery oraz tego, że zacząłem tutaj grać.


— To normalne, że w takim okolicznościach ciężko jest się pożegnać, ale przy miłości do klubu jest nawet i gorzej. Ale „one a Blue, always Blue”.


— Sposób, w jaki zostałem powitany w klubie, pełen wsparcia ze strony klubu. Od samego początku byłem traktowany jak lider, mimo że byłem tu nowy. Zawsze ciężko jest wpasować się w nowe towarzystwo, ale krok po kroku stałem się częścią zespołu. Lampard odegrał w tym dużą rolę i jestem mu za to wdzięczny.


— To było spełnienie marzeń. Nie największego marzenia, bo nawet nie umiałbym wyobrazić sobie, że uda mi się osiągnąć tak wiele wspaniałych rzeczy, przede wszystkim wygrywając Ligę Mistrzów z jednym z lepszych zespołów na świecie.

 

— Pożegnania są dla tych, którzy odchodzą i nie wracają, a ja zamierzam pewnego dnia wrócić…

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

FanTheBlues
komentarzy: 3207
29.04.2024 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=F8hhKrtYWR0 .Oj będzie brakowało.Genialny piłkarz.Na obronie drugi Terry.

GrzybekMocny
komentarzy: 194
29.04.2024 21:48

Pomijając już to co napisaliście, bo po co się powtarzać. To zdumiewające jest to, że przez 4 lata nie nauczył się angielskiego choćby na tyle, żeby pożegnać w tym języku, można pomyśleć, że potem wychodzę babole komunikacyjne w zespole.

Szpadlolajzer
komentarzy: 123
30.04.2024 11:04

Zgadzam się i uważam, że to jest problem o którym za mało się mówi. Ile razy widziałem wywiady z piłkarzami, czy nawet trenerami (zwłaszcza hiszpańskojęzycznymi), którzy grają i mieszkają w Anglii wiele lat, a dukają jak dziecko z podstawówki. A to są ludzie, których stać na prywatne lekcje u najlepszych specjalistów i którzy, nie oszukujmy, się, nie są jakoś strasznie zarobieni...

Midnite
komentarzy: 1053
30.04.2024 11:38

Chyba Emery był takim radykalnym przypadkiem w Arsenalu, gdzie głośno mówiono o problemach komunikacyjnych.

Co do Tiago z jednej strony może dziwić, a z drugiej on sam chyba nie zakładał, że spędzi tutaj 4 lata.

Grawpolo
komentarzy: 1175
29.04.2024 20:30

Wielki piłkarz.

Bryan
komentarzy: 1140
29.04.2024 19:31

Mój Boże, właśnie obejrzałem jego film pożegnalny...

Zatkało mnie. Brak słów, tak mi przykro, że odchodzi. Który z ostatnio odchodzących graczy miał łzy w oczach? Mi przypomina się mowa pożegnalna Terry'ego z 2017 roku albo ostatnie chwile Ashleya Cole'a w niebieskich barwach w 2014...

Gdy przychodził, nie oczekiwałem od Niego kompletnie niczego, a On dał mi wszystko, co piłkarz może dać kibicowi. To wspaniałe, że zdobył upragnioną Ligę Mistrzów w naszych barwach.

Thiago, wszystkiego co najlepsze!!! Wracaj do Nas jak najszybciej!!!

Raczi
komentarzy: 304
29.04.2024 16:42

Bardzo, ale to bardzo ubolewam, że przyszedł do nas tak późno.. człowiek profesjonalista - od deski do deski. Niestety, ale dopada to czas. Jego odejście po tym sezonie było pewne, więc to żadne zaskoczenie, ale człowiek miał mała nadzieje, ze znajdą dla niego miejsce za niższa tygodniówkę.. Oby wrócił w przyszłości do klubu w innej roli.

Wojtas
komentarzy: 3294
29.04.2024 15:40

Wspaniały zawodnik z wielkim mentalnem który powinien być wzorem do naśladowania dla obecnych piłkarzy . Szkoda że odchodzi ale to było do przewidzenia. Zawsze jak będzie chciał wrócić w innej roli to drzwi będą otwarte bo kibice wiele mu zawdzięczają. W krótkim okresie i tak wygrał dużo a LM jest pięknych uchonirowaniem jego kariery. Good bye Tiago !

Picior
komentarzy: 976
29.04.2024 14:42

Legenda i prawdziwy lider!
Mieć tyle lat na karku i nadal grać na wysokim poziomie w PL nie wielu to potrafi.

Mam nadzieję, że w ostatnim meczu tego sezonu na SB Thiago będzie miał godne siebie pożegnanie.

Jesli chce tu kiedyś wrócić w nowej roli śmiało będziemy na ciebie czekać Królu!

pacino
komentarzy: 303
29.04.2024 13:59

Byłem sceptyczny gdy przychodził, ale zamknął mi mordę. Wspaniała historia, pogoniony z PSG przyszedł do nas i zrobił LM. Legenda mimo krótkiego stażu w Chelsea.

Chelsea ?
komentarzy: 1719
29.04.2024 13:40

Świetny był to piłkarz będzie mi go brakować

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close